VIDEO: Ämari sõjalennuväli oskab rõõmustada ka rahuarmastajat

 (21)
Ämari avab oma uksed lõplikult 2012. a.
Ämari avab oma uksed lõplikult 2012. a.Foto: Andres Putting

Nüüd on meil olemas paik, kus NATO liitlaste lennumasinad maanduda saavad ning ka Tallinna lennuväli on saanud abistruktuuri, mis pole mingi naljanumber nagu Piibe maantee laiem lõik. Vaata videost, kuidas militaarglamuurist kantud õhkkonnas lennuvälja liiklusala avati ning millega seal lendama hakatakse!

Kaitseminister Jaak Aaviksoo ütles Ämaris, et võimaliku kriisi korral on Eesti julgeoleku ja heidutusvõime seisukohast ülioluline, et liitlasväed saaksid võimalikult kiiresti transportida Eestisse olukorrale vastavaid sõdureid ja tehnikat. „Ämari lennubaas on pärast lõplikku valmimist võimeline ööpäevas vastu võtma kuni 1000 tonni veoseid või 2000 sõdurit päevas – ehk Ämari muutub kriisi korral liitlaste jaoks peamiseks õhuväravaks,“ ütles Aaviksoo.

Aaviksoo sõnul on Ämari baas tõeline NATO projekt ning näitab selgelt, et allianss vaatleb kogu oma ala kaitsmist tervikuna. „Tervelt 35 protsenti kogu Ämari lennubaasi enam kui miljardikroonilisest hinnast maksti kinni NATO poolt, mis näitab ilmekalt, kui tõsiselt hoolib NATO oma uute liikmesriikide julgeolekust ja kaitsevõime paranemisest,“ nentis kaitseminister.

Seotud lood:

Ämari lennubaasi rekonstrueeritakse alates 2008. aastast, et baas oleks vajaduse korral võimeline võtma vastu liitlasvägede transpordilennukeid ning toimima õhuturbehävitajate baasina. Ämari lennubaasi rekonstrueerimisest kujuneb Eesti Kaitseministeeriumi seni kalleim ehitusprojekt, mis läheb kokku maksma 1,17 miljardit krooni, millest kolmandik tuleb NATO julgeolekuinvesteeringute programmist.

Tänaseks on NATO kaasrahastamisel Ämaris valminud lennuliiklusala, samuti hoolduskompleks ning kütuserajatis. Täieliku tegutsemisvalmiduse saavutab lennubaas 2012. aastal pärast navigatsioonisüsteemi ja administratiivala rajamist.

Jälgi EkspressAuto uudiseid ja artikleid ka Twitteris!

Oma sõiduki müügikuulutus pane EkspressAutosse - kuulutus kuni auto müümiseni vaid 50.- krooni!

Kasutad reklaamiblokeerijat.

Sisu mugavamaks tarbimiseks
telli Delfi Kogupakett või reklaamivaba pakett.

Kogupakett
1€ / kuus*
Sisaldab 11 Eesti tippväljaande tasulist sisu, vähem bännerreklaame, saad jagada kuni 4 kasutajaga.
* Esimene kuu 1 €, edasi 9,99 €
Reklaamivaba pakett
2,99€ / kuus
Saad lugeda tasuta sisu ilma bännerreklaamideta. Ei sisalda tasulise sisu lugemisõigust.
 
Lisan erandi. Vaata AdBlock juhist siit
ja AdBlock Plus juhist siit.
Mõistame, et käid meie juures uudiseid lugemas, mitte reklaame vaatamas. Reklaamidest sõltub meie sissetulek ja see võimaldab meil pakkuda sulle soodsalt head ajakirjandust.