VIDEO: 10 kg elektriroller mahub seljakotti!

 (7)
YikeBike on sõna otseses mõttes änksa - aga kahjuks kallis ka
YikeBike on sõna otseses mõttes änksa - aga kahjuks kallis kaYikeBike

Teate ju küll neid omaaegseid velosid, mil esiratas suur kui vesiveski ketas, tagaratta asemel aga nööbikomm. Nende kentsakate riistapuude sadulasse tuli ronida suisa redeliga. YikeBike on tolle tänapäevane reinkarnatsioon nutika ja mugavana.

Nimelt on see Uus-Meremaal sündinud sõiduk 1870ndate kaugest sugulasest kordi väiksem. Kokkupakituna ähvardab mahtuda koguni seljakotti, kogu protseduur vältab 15 sekundit. Sadulat sel pole – sõitja istub rõõmsalt lenkstangil endal ning kasutab seda ka YikeBike’i pööramiseks. Nii on mugav ka rattalt maha hüpata ning kui midagi viltu läheb, ei ohusta kukkumisel lenkstang ka siseorganeid.

Kena kontseptsiooni käitab suurde rattasse kätketud elektrimootor, selle hind on aga samuti kenake – oma 4500.- dollarit. Nimelt on YikeBike valmistatud suurelt jaolt süsinikplastist ning kaalub üksnes kümme kilo.

Seotud lood:

Liitiumpolümeerakude täis laadimiseks piisab vaid 40 minutist. Sõita saab aga samas ka vaid 10 km, maksimaalselt 25 km/h, nii et see hinnaline lelu on mõeldud tõeliselt lühikesteks transpordisööstudeks või siis tuleb pidevalt seinakontaktis hoida.

Jälgi EkspressAuto uudiseid ja artikleid ka Twitteris!

Oma sõiduki müügikuulutus pane EkspressAutosse - kuulutus kuni auto müümiseni vaid 50.- krooni!