Vana auto lammutuspreemia on Soomes parandanud uute väikeautode müüki

 (23)

Juuli alguses käivitus Soomes ekeperiment, kus riik maksab vana auto lammutusele saatmise eest uute autode ostjaile peale. Iga vana romu saab seega külge justkui 1500-eurose hinnalipiku, tegelikult tähendab see aga otsest võimalust uut autot selle võrra odavamalt osta.

Tikkurila autokaupluses on igatahes lammutustasu abil müüdud juba kümneid autosid, kirjutab Iltalehti.

Näiteks eile tuli üks mees, kellel oli 270 000-kilomeetrise läbisõiduga Ford Mondeo, milles oli kõiksuguseid vigu ja tehniline ülevaatus surus peale. Mees võttis auto lammutusele saatmise eest preemia vastu ja ostis uue Ford Fiesta, mille müügihinnaks tuli seega 13 990 eurot. Mustal turul oleks vana auto maksnud juba sama hästi kui null eurot, nüüd oli tehingul siiski kasu ka sees.

Ka Škodade müügiesinduses on lammutuspreemia tulemused näha, kuigi ühe kuuga ongi müüdud nii vaid pool tosinat uut autot. Alguses tundus üldse, et see preemiasüsteem uute autode müüki ei mõjuta, aga siis hakkas selliseid ostjaid siiski ridamisi ukse taha ilmuma.

Seotud lood:

Enamasti ostetakse vana auto asemele pigem väikeautosid, nagu Škoda Fabia jne. Selle eksperimendi eesmärk on romud tänavailt ära saada, uued autod peavad olema aga juba oluliselt keskkonda säästvamad.

Igatahes ühtki uut Mercedest keegi lammutuspreemia lipik taskus ostma tulnud ei ole.