Välja ilmus George Lucase film Lotusest

 (6)
Välja ilmus George Lucase film Lotusest
Lotus 23---

Eilsest peale on Youtube’is üleval kuulsa filmirežissööri tudengipõlves vändatud lühifilm nimega „Mees ja ta auto“ või siis lihtsalt „1:42:08“.

Kaua enne Luke’i, Indiana Jones’i jt superstaarideks filmitud tegelasi, enne „THX 1138“ jm legendaarse filmimist võttis George Lucas Lõuna-California Ülikooli kursusetööna üles lühikese filmi, kus üks mees teeb ringrajal oma sportautoga ringe, katsetab seda, suretab selle välja, suitsetab 1960ndate aastate rehve jne.

Selles kiirust estetiseerivas filmis sõidab Austraalia rallilegend, paar aastat tagasi autoõnnetuses hukkunud Peter Brock Californias Willow Springsi ringrajal oma sportautoga Lotus 23. Sõnu filmis ei tarvitata, näidatakse vaid autot, stopperit ja julgustuseks viipavaid inimesi. Ning lõpuks lastakse VODcarsi poolt netti riputatud filmis ohtralt ka Lotus 23 summutitest kostuvat brutaalset häält.

Lotus 23 oli ringradadele mõeldud üsna väikese mootoriga sportauto, mida toodeti alates 1962. a. Selle klaasplastist kerega auto lõi Lotuse „isa“ Colin Chapman. Alguses kasutati 750-1300-kuubikulisi mootoreid, ent 23B tugevdatud konstruktsioon lubas kasutada juba Fordilt laenatud 1,5/1,6-liitriseid kahe nukkvõlliga mootoreid.

1962. a. mais debüteeris Lotus 23 Jim Clarkiga roolis Nürnburgringil ning jättis hunniku Porschesid, Ferrarisid ja Aston Martineid selja taha. Kuigi mootor arendas vaid 100 hj, oli auto ise lihtsalt nii kerge ja lihtne.