Vägev! Soomlaste Canatu suudab mistahes pinna autos muuta nutiekraaniks

 (2)
Vägev! Soomlaste Canatu suudab mistahes pinna autos muuta nutiekraaniks
Canatu visioon tuleviku kokpitistFoto: Accelerista

Soomlased plaanivad nuti- ja automaailmas järgmist revolutsiooni. Õhukesi painduvaid puuteekraane tootev ettevõte Canatu on nimelt valmis muutma sõidukites mistahes pinnad nutiekraaniks.

Väljaanne Automotive News kirjutab, et soomlaste Canatu kavatseb oma patenteeritud Carbon nanoBud tehnoloogia abil muuta autod kasutajasõbralikumaks, liikluse seisukohalt ohutumaks, ja oluliselt nutikamaks.

Canatu 3D puuteekraan pälvis German Design Awards 2019 konkursil autotööstuse tarvikute kategoorias kuldmedali, esile tõsteti suurepärast tootedisaini ja kvaliteeti.

Canatu juht Juha Kokkonen kinnitas, et nende visiooni kohaselt võib kõik pinnad muuta nutikaks. Canatu liidab läbipaistvad 3D puutetundlikud andurid mistahes ekraanide, plasti, klaasi, naha või tekstiilpinnaga.

Intuitiivselt kasutatavad liidesed saab sõidukisse paigutada selliselt, et juhti häirivaid tegureid oleks võimalikult vähe. Sel moel muutub autojuhtimine ka ohutumaks.

Autotoojatele annab Canatu pakutav lahendus aga täiesti vabad käed disainimisel, pakkudes lõputult erinevaid võimalusi nutipindade paigutamisel sõidukitesse.

Ja see pole veel kõik. Lisaks saab Carbon nanoBud materjali kasutada ka soojendusena, kaitsmaks sõiduki andureid, klaase ja peegleid jäätumise eest.

Cnb-heater tehnoloogia sobib eriti hästi elektrisõidukitele, sest see vajab praeguste lahendustega võrreldes oluliselt vähem energiat.

Investorid võtavad järjekorda

Canatu ei ole enam pelk idee, vaid reaalne ettevõte, millesse on investeerinud mitmed suured autotööstuse tarnijad – näiteks Jaapani firma Denso ja Prantsuse Faurecia. Hiina turule aitab ettevõttel siseneda Ascend Capital.

Denso on tänaseks panustanud kuus miljonit, Ascend neli miljonit eurot. Hiina turul edukalt läbi löömiseks investeerib kapitalifond veel viis miljonit. Soomlaste uudsesse tehnoloogiasse on usku, see võib automaailma oluliselt muuta.

Loe edasi Acceleristast!