Vaata ette, Tesla! Hiinlaste LeSee elektriauto on tulekul!

 (13)
Vaata ette, Tesla! Hiinlaste LeSee elektriauto on tulekul!
accelerista.com

Hiina tehnoloogiaettevõte LeEco tutvustas täna Pekingis oma uudistoodet – täiselektrilist kontseptsõidukit LeSee. Auto ametlik esmaesitlus toimub 24. aprillil Bejingi autonäitusel.

Vahendab Accelerista

Tegemist on sõidukiga, mille kohta elektrisõidukite turu asjatundjad on juba öelnud “Vaata ette, Tesla” – juhul, kui hiinlased jõuliselt arendamist jätkavad, peaks Elon Musk muutuma murelikuks.

LeEco on teadupärast strateegilises partnerluses elektriautodele spetsialiseerunud idufirmaga Faraday Future, kes esmaesitles oma ideeautot tänavusel tehnoloogiamessil CES. LeSee on aga loodud ainult LeEco jõududega ning tegemist on osaga ettevõtte “jagatud mobiilsusalasest tuleviku ökosüsteemist”.

Arendusperioodil nimetust “LeSupercar” kandnud ideeauto on vaid üks LeEco mitmetest elektrisõidukiprojektidest – lisaks koostööle Faraday Future`ga ollakse partnerluses ka Aston Martiniga ning seni peamiselt elektrisõidukite akude arendamisele pühendunud põneva taustaga ettevõttega Alieva.

Seotud lood:

Esialgu on teave uue ideeauto osas napisõnaline, kuid LeEco kinnitusel on tegemist “maailma esimese autonoomselt edasiareneva sõidukiga” ning “maailma esimese ökosüsteemi mobiilsuslahendusega”.

LeEco andmetel on sõiduki teoreetiline tippkiirus 209 km/h (ehk 130 miili tunnis) ja auto esiosa kujutab endast nutiekraani, millele saab sõidu ajal kuvada erinevaid sõiduandmeid. Tootja vihjab ka auto sobivusest sõidujagamisteenuseks ning eelmainitud ekraanil saab kuvada ka infot sõiduki jagamiseks saadavaloleku kohta.
Loe edasi siit