Uus Nissan Leaf hakkab pedaalidega koonerdama: e-Pedal muudab paradigmat

 (16)
Uus Nissan Leaf hakkab pedaalidega koonerdama: e-Pedal muudab paradigmat
Nissan Leaf EV.AP

Accelerista kirjutab, et Nissan hakkab meid harjutama ootamatute sõiduvõtetega: uus Nissan Leaf saab murrangulise sõidutehnoloogia nimega e-Pedal, mis muudab arusaama senisest pedaalistikust ja selle kasutamisest.

Alguses oli kolm, automaatkasti tulekuga jäi alles kaks. Nissan tahab koonerdada rohkem ja paneb kõik tegevused ühe lapatsi alla. Uudne tehnoloogia muudab ühe lülitivajutusega elektriauto Leaf gaasipedaali e-Pedaliks, mis võimaldab kiirendada, aeglustada ja peatuda* vaid gaasipedaali abil. Uudset lahendust esitleb Nissan juba 6. septembril.

Tehnoloogia e-Pedal on maailmas esimene omataoline ühe-pedaali-süsteem, mis võimaldab auto isegi kallakutel peatada, jääda seisma ja jätkata kohe sõitmist olenemata sellest, kas tegu on mäest üles või alla sõitmisega.

Juht saab ühe pedaaliga teha 90% sõitmisega seotud toimingutes – kahtlemata muudab see sõitmise põnevamaks (vähemalt esialgu, kui e-Pedalit kasutama õpitakse). Tihedas liikluses ja linnasõitudel ei pea enam jalga ühelt pedaalilt teisele tõstma, see muudab sõitmise lihtsamaks.

Loe e-pedaali kohta edasi SIIT.