Uus Mersu on kõike: kupee, sedaan, universaal, limusiin!

 (15)
Lisatud video!
Mercedes-Benz CLS Shooting Brake
Mercedes-Benz CLS Shooting BrakeMercedes-Benz

Mis on Mercedes-Benz CLS? Ametlikult on see luksuslik kupeesedaan. Okei. Aga mis on sellest Pekingi näituseks vormitud? Shooting Brake, mis tähendab, et uue CLS’i ideeauto on saanud laugpära, on venitatud universaali laadsemaks. Väga keeruline. Umbes sama segane kui BMW 5. seeria Gran Turismo, eks?

No siis on ju asi selge. Mercedes üritab tõeliste autoklassikokteilide segamises uut taset saavutada ning on seda ka tegemas. Põhjuseks tõik, et kui 2005. a. nn. neljaukselise kupee ehk CLS’iga välja tuldi, polnud konkurentidel midagi taolist vastu panna. Nüüd meenub Audi A5 Sportback, rõhutatult kupeeliku joonega Jaguar XJ, terve hulk ideeautosid Hyundai ja Kiani välja jne. Midagi tuli selgelt ette võtta, et oma positsiooni selle segmendi taasloojana rõhutada.

Kui kogu too segadus kõrvale jätta ning pilgud lihtsalt sellele Pekingi autonäitusel esitletavale sõidukile suunata, puhkab silm ja puhkab vaim. See on kena, ilussportlik, kust tarvis, jõuline siit-sealt, aga ka pehme ja naiselik ning lõpuks tõesti praktilise vormiga. Keeruline kontseptsioon on saanud tegelikkuses üpris lihtsa ja võluva vormistuse.

Kui BMW 5. seeria GT selle kõrvale asetada näib CLS Shooting Brake neitsina ja 5. GT perverdist koolipapana. Laugpära kõrval pakutakse siiski ka sedaaniliku kujuga neljaukselist kupeed ning kõik need varustatakse ökonoomsete ja väga võimsate mootoritega, diislitest AMG-versioonideni välja.

Milline on see BMW, mis Mercedese taolise mudeli ehitamisele tõukas, vaata videotestist!

Jälgi EkspressAuto uudiseid ja artikleid ka Twitteris!

Oma sõiduki müügikuulutus pane EkspressAutosse - kuulutus kuni auto müümiseni vaid 50.- krooni!

Kasutad reklaamiblokeerijat.

Sisu mugavamaks tarbimiseks
telli Delfi Kogupakett või reklaamivaba pakett.

Kogupakett
1€ / kuus*
Sisaldab 11 Eesti tippväljaande tasulist sisu, vähem bännerreklaame, saad jagada kuni 4 kasutajaga.
* Esimene kuu 1 €, edasi 9,99 €
Reklaamivaba pakett
2,99€ / kuus
Saad lugeda tasuta sisu ilma bännerreklaamideta. Ei sisalda tasulise sisu lugemisõigust.
 
Lisan erandi. Vaata AdBlock juhist siit
ja AdBlock Plus juhist siit.
Mõistame, et käid meie juures uudiseid lugemas, mitte reklaame vaatamas. Reklaamidest sõltub meie sissetulek ja see võimaldab meil pakkuda sulle soodsalt head ajakirjandust.