Uus Lada 4×4 on küll Eestis müügil, kuid esialgu vaid entusiastide toel

 (47)
Uus Lada 4×4 on küll Eestis müügil, kuid esialgu vaid entusiastide toel
Lada 4x4. Accelerista

Maanteeameti sõidukiregistrisse lisandus hiljaaegu kaks tuttuut Lada 4×4 maasturit. Internetist leiab ka Ladakeskuse kodulehe, kus ülal info, et uue nimega vana hea Niva on Eestis jälle müügil. Accelerista kirjutas kolmapäeval, et autod Eestisse toonud entusiast palus esialgu hobuseid hoida – see, kas tuleb esindus, alles selgub.

Ladakeskuse lehelt saab lugeda, et legendaarne Niva, nüüdse nimega Lada 4×4 maastur on Eestis taas müügil. Auto hind varieerub sõltuvalt mudelist 11 790 ja 12 990 euroni. Esimesena võttis teema üles portaal Autogeenius.

Üks ettevõtmise algatajatest, autoentusiast Taavi Siruli, kellega telefonitsi rääkisime, palus esialgu hoogu tagasi hoida, sest see, kas ja milliseks kujuneb edasine suhe Lada 4×4 müügiga, oli lahtine. “Kodulehel, jah, paistab see asi suurem, kui praegu tegelikult on,” ütleb ta tagasihoidlikult.

“Umbes nädala pärast ehk saame rääkida rohkem. Praegu on tegu lihtsalt kahe Lada 4×4 autoga, mis on Eesti registris arvele võetud ning mis on siia toodud entusiasmi toel. Autod vastavad Euro6 nõuetele.”

Ladakeskuse kaudu on võimalik end Lada 4×4 proovisõidule registreerida. Seda saab teha kas Tartus või Pärnus. Accelerista pani end juba kirja, sest legendaarset maasturit peab ometi proovima.

Loe lähemalt Acceleristast.