Uus Kia Sorento: sõida või mööda põldu, sajaga

 (46)
Uus Kia Sorento: sõida või mööda põldu, sajaga
whatcar.ee

Kui eelmise Kia Sorento ligi 37 000 eurone alghind tekitas paljudes küsimusi, siis äsja Eestisse jõudnud Sorento kolmas põlvkond on oma 39 990 eurosest baashinnast väärt igat senti. Samuti, nagu 45 990 eurot maksev TX varustuses versioon.

Pildigalerii WhatCar?-is

• Ohtralt uusi tehnoloogiaid
• Suurepärane vedrustus kehvadele teedele
• Hind alates 39 990 eurost

Mäletan hästi, kuidas ma läinud sügisel Pariisi autonäitusel Kia stendis seisin ja esmaesitletavat uut Kia Sorentot vaatasin. Lihtne, soliidne, sümpaatne, kusagilt pole millegagi üle pingutatud. Sisemus kvaliteetne ja nägus, pakiruum suur ja mahukas, tagaistmel ruumi lahedalt. Superluks!

Kui saaks vaid teada, kuidas ta sõidab? Möödus pool aastat ja märtsi kesksel esitletigi sama autot Eestis. Olin üks esimesi, kes kohe ka pikema proovisõidu kokku leppis. Ja endalegi üllatusena hakkas see auto mulle veel rohkem meeldima.

Pehme ja vaikne

Miks endalegi üllatusena? Eeskätt põhjusel, et olen siiani autode juures ikka rohkem lugu pidanud jäigast aga samas sportlikust vedrustusest, Sorento ei ole sedasorti auto aga teps mitte.

Seotud lood:

Aga ikka meeldis. Kas tõesti hakkab vanus mõttemalle muutma? Mine tea. Igatahes oli tema pehme vedrustus mulle üllatavalt kombel sümpaatne.

Loe pikemalt WhatCar?-ist