Uuring: isejuhtiva auto püsivarustusse tuleks lisada oksekott

 (25)
Uuring: isejuhtiva auto püsivarustusse tuleks lisada oksekott
Foto: accelerista.com

Michigani ülikooli teadlaste poolt läbi viidud uuring toob välja isejuhtivate autode üllatavad kaasmõjud: kui juhtimisega enam tegelema ei pea, võib autosõidust süda pahaks minna. Oksekott on muidugi abiks ent laialt levinud tervisehäda nõuab paremat tehnilist lahendust.

Isejuhtivate autode jõudmine tavakasutajateni on ainult aja küsimus, juba praegu liiguvad teedel poolautonoomsed, ise sõidurada ja eessõitjaga pikivahet hoidvad, iseroolivad ning tulesid lülitavad sõidukid.

Enne, kui isemõtlevad, omavahel suhtlevad ja otsuseid langetavad sõidukid meie teedel võimust võtavad, on vaja leida lahendus ka autosviibijate heaolu puudutavaile küsimustele. Nagu uuring näitab, võib tegevuseta inimene autos end väga halvasti tundma hakata.

Varasemalt on teadlased arvanud, et isejuhtivates sõidukites hakkavad inimesed tegelema hoopis lõbusamate asjadega – näiteks seksima. Ning sellega seoses võib tekkida rida probleeme. Ent mitte kõik ei mõtle autos ainult ihulistele naudingutele.

Kui juht ei pea enam autot juhtima, siis võiks põhimõtteliselt ju selle asemel hoopis raamatut lugeda, filmi vaadata või netis surfata. Põhimõtteliselt võiks – aga paljudel läheb sellest süda pahaks.

Loe lähemalt Acceleristast.