Uudis Genfist: Euroopa Aasta auto 2016 on Opel Astra!

 (5)
Uudis Genfist: Euroopa Aasta auto 2016 on Opel Astra!
accelerista.com

Euroopa Aasta auto 2016 on valitud. 29. veebruaril, Eesti aja järgi kell 16, kogunesid Genfi autonäituse Palexpo messikeskusse Euroopa Aasta Auto kohtunikud, et valida seitsme finalisti seast tänavune võitja. Tihedas heitluses võttis Euroopa Aasta auto 2016 tiitli Opel Astra, mis teenis kohtunikelt kokku 309 punkti.

Vahendab Accelerista

Euroopa Aasta Auto valimiste finaal toimub Genfi autonäitusel juba viiendat aastat järjest. On saanud traditsiooniks, et suurejooneline lõppmäng toimub autonäituse avapäeva eelõhtul, vahtult enne kahe pressipäeva algust. Tänavu sõitis Genfi kokku 58 kohtunikku 22-st Euroopa riigist, et anda siin oma lõplikud punktid seitsmele finalistile ja selgitada välja Aasta auto tiitli võitja.

Euroopa Aasta auto (The Car of the Year, lühendatult COTY) valimine on autotootjate jaoks üle ilma üks olulisemaid sündmusi. Ehkki valitakse ka Maailma Aasta autot, on Euroopas toimuval autotööstusele suurem mõju. Miks see nii on? Küllap turgude paindlikkuse pärast – eurooplased on varmad uuendustega kaasa minema ning eri riikides toimuv võimaldab teha üldistusi ja ennustada tulevikutrende. Igal juhul on juba 52. korda toimuv EAA Vana Maailma kõige prestiižsem autode hindamisvõistlus ja saadud auhinna najal saab mõnigi tootja mitu hooaega muretult ära sõita.

Seotud lood:

2016. AASTAL FINAALIS TIHE TRÜGIMINE

Need on 2016. aasta seitse finalisti:

  • Audi A4
  • BMW seitsmes seeria
  • Jaguar XE
  • Mazda MX5
  • Opel / Vauxhall Astra
  • Škoda Superb
  • Volvo XC90

2016. aasta EAA finaal on olnud läbi aegade üks pingelisemaid, kuldne seitsmik tuli valida tänavu 35 auto seast, mis eelnimekirja tiheda sõela läbisid. Kõik seitse finalisti on moel või teisel erilised – Volvo lipulaev XC90 on korjanud enam-vähem kõik saadaolevad auhinnad; ja see, mis temast üle jäänud on läinud Opel/Vauxhall Astra karikate kappi.
Loe edasi siit