Uu, mitte midagi ei näe! Vaid mõne linnamaasturi esituled kannatavad kriitikat

 (21)
Uu, mitte midagi ei näe! Vaid mõne linnamaasturi esituled kannatavad kriitikat
Accelerista.com

Ameerika Ühendriikide liiklusturvalisuse ühing viis läbi populaarsete linnamaasturite tulede kvaliteediuuringu. Sellest selgub, et vaid mõne müügil oleva mudeli esituled kannatavad kriitikat, valdavalt on tegu aga “nii palju kui vajalik, nii vähe kui võimalik” – suhtumisega.

The Insurance Institute for Highway Safety võrdles 37 keskklassi noobel – ja tavamaasturi esitulesid ning jõudis järeldusele, et enamus neist ei suuda teed piisavalt kaugele ja piisavalt turvaliselt juhile valgustada.

Oli kaks mudelit, mis Eestiski hästi tuntud: Volvo XC60 ja Hyundai Santa Fe, mille tulede tööga hindajad rahule jäid. Mõlemad said hindeks “hea”, samal ajal kui suur osa märksa nooblimaid džiipe pidi leppima hindega “rahuldav” või “nõrk”.

Ehkki ühingu mudelivalikus on ridamisi selliseid, mida Eestis kohtab harva või üldse mitte, leiab testitute rivist mõne masina, mis Maarjamaalgi populaarne. Sestap on hea teada, kas meie lakkamatus suusailmalaadses olukorras auto tulesid peale lükates midagi ka näha on või tuleb liikuda nagu siilike udus, “uu!” ja “ae-ae!” karjudes ning heale õnnele lootes…

Loe edasi ja vaata uuringu tulemusi SIIT.