USA-s tappis isejuhtiv Uberi auto jalakäija, tegu oli esimese taolise õnnetusega maailmas

 (125)
USA-s tappis isejuhtiv Uberi auto jalakäija, tegu oli esimese taolise õnnetusega maailmas
Uberi isejuhtiv Volvo Arizonas katsesõidul eelmise aasta detsembris.Reuters

Ameerika Ühendriikides Arizona osariigis tappis isesõitev Uberi auto jalgsi liikunud naise, tegu oli esimese õnnetusega maailmas, kus jalakäija jäi isesõitva auto alla, kirjutab The Guardian.

Politsei kinnitusel oli sõiduk õnnetuse hetkel autonoomses sõidurežiimis ja tabas naist, kes ületas sõiduteed väljaspool ülekäigurada. Tõsi, auto polnud tühi, vaid seal istus rooli taga ka inimene, kes testsõitu läbi viis. Naine suri saadud vigastustesse hiljem haiglas.

Uber avaldas sotsiaalvõrgustiku Twitter vahendusel hukkunu lähedastele kaastunnet ja kinnitas, et teeb õnnetuse asjaolude väljaselgitamise nimel ametivõimudega koostööd. Ettevõtte pressiesindaja keeldus aga täiendavaid kommentaare andmast.

Uber teatas, et peatab ajutiselt Phoenixis, Pittsburghis, San Franciscos ja Torontos isesõitvate autodega sõidujagamisteenuse osutamise.

Uber on testinud isesõitvaid autosid erinevates USA osariikides. Läinud aastal peatas ettevõte Arizonas isesõitvate autode kasutamise pärast seda, kui üks nende autodest, Volvo maastur, sattus liiklusõnnetusse.