Ups! Õhudessantväe soomuk äestas asfaldile jõudes sõiduauto külje ära

 (40)

Venemaal Rjazani lähedal asuvalt polügoonilt baasi tagasiteel olnud kolonn õhudessantväe soomukeid sattus muu liikluse keskele ja nähtavasti üks sõjamasin läks külglibisemisse, äestades korralikult ära maasturi Škoda Yeti vasaku külje. Intsident toimus küll augusti lõpus, aga on esile kutsunud suurt kõmu suhtlusvõrgustikes.

Väljaanne PopularMechanics arvab, et tegemist on masinaga BMD-4, Venemaa meediakanalid nimetavad selle margiks pigem BMD-2. Kuid kindel on see, et nendele masinatele on torni asemel paigaldatud mingisugune presendi alla peidetud lisaseadeldis, mis tavaliselt sellistel masinatel puudub.

Teadaolevalt kuuluvad masinad Rjazani lähistel paiknevale õhudessantvägede koolile ja nagu mõned eksperdid viitavad, on sellised 14-tonnised masinad mõeldud sõitma pigem kruusateedel, samas kui asfaldile jõudes võtab masin justkui uisud alla. 19-aastane juht ilmselgelt ei omanud piisavalt kogemusi, et kokkupõrget ära hoida. Õnneks keegi tõsisemalt viga ei saanud.

BMD kujutab endast dessandi lahingumasinat, mida on muide võimalik ka langevarjudega lennukilt alla heita, BMD-1 on olnud kasutusel 1969. aastast, BMD-2 1985., BMD-3 1990. jaa BMD-4 2004. aastast. Masinatest on olemas ka mitmesuguseid modifikatsioone.

Hea lugeja, kui sa suudad täpsemalt tuvastada selle sõjamasina marki ja seda, mis seadeldis selle presendi all on, anna kommentaarides teada.