UNO - maailma kentsakaim kaherattaline?

 (7)
Kummas asendis too UNO transformer küll kummalisem on?
Kummas asendis too UNO transformer küll kummalisem on?, BPG Motors

Päris kummalise kaherattalise sõiduvahendiga on tuldud välja nime UNO all. Nende mootorratas kasutab korraga ära justkui nii üherattalise kui kaherattalise mugavusi. Pisike putukas meenutab mõnd garaažis ehitatud tehnitsistlikku juuraajastu looma.

Turvalisuse huvides ei ületa selle sõiduki tippkiirus 25 km/h. Püsti seisab elektriline tsiklike segway-laadse güroskoobi süsteemi abil. See on nii pisike nagu kikivarvukile tõusnud sadul.

Nüüd on ühe ratta asemel võimalik kasutada ka kahe järjestikuse ratta eeliseid, mis muudab vaatepildi muidugi veelgi koomilisemaks. Kunagi 16-aastase noormehe unistusest välja kasvanud sõiduvahendi rattad liiguvad üksteise ette ka sõidu ajal, jättes otsekui mulje, et masin sirutab ennast.

Asjakese leiutanud Ben Gulak on loonud ettevõtte nimega BPG Motors ning kavatseb taolisi tulevikumasinaid kõvasti arendama ja tootma hakata, vahendab Autoblog. Ärinutti olevat tüübil küllaga, nii et ehk leiab tänapäeva noorus end keskeas just taoliste kummaliste sadulate seljast.