ÜKS KÜSIMUS | Miks saavad CityBee autod tasuta parkida?

 (27)
Citybee autorenditeenuse avaüritus
Citybee autorenditeenuse avaüritusFoto: Madis Veltman

Möödunud aasta oktoobrist Tallinnas tegevust alustanud autode lühirenditeenus CityBee võimaldab klientidel jätta masinaid parkima ka Tallinna tasulistesse parkimisaladesse – uurisime, kuidas see trahvi maksmata võimalik on?

Tundsime Tallinna linnavõimudelt täpsemalt huvi, kas leedulaste CityBee on sõlminud linnavalitsusega selleks eraldi lepingu ning millised on selle põhipunktid - eelkõige seoses õigusega neid autosid linna tasulistesse parkimistsoonidesse jätta. Kas ettevõte maksab auto pealt või iga pargitud minuti pealt linnale raha, nagu iga teinegi südalinnas, kesklinnas või vanalinnas parkija?

Vastab Tallinna Transpordiameti juhataja Andres Harjo:

„Varasemalt ostsid nad parkimiseks linna parkimiskohtadel kuukaardid. Täna katsetavad nad osadel rendisõidukitel minutipõhist maksmist automaatse parkimiskella abil, et otsustada, mis neile soodsamaks kujuneb.

Linnal CityBeega lepingulisi suhteid parkimise osas ei ole. Parkimistasu maksmine käib üldistel alustel. Kuidas CityBee oma klientidega suhtleb teenuse hinnastamisel ja kohustuste jagamisel, on ettevõtte ja kliendi vaheliste kokkulepetega reguleeritud.“

CitryBee on Tallinnasse toonud mitusada peamiselt Fiati sõiduautot ja kaubikut ning pakub nendega äpipõhist lühirenditeenust.