Uberi liiga lennukas autoprojekt saab nüüd uue tõuke NASA insenerilt

 (3)

Kui kaua suudab eksisteerida ettevõtmine, mis näitab kahjumit aastas kolm miljardit dollarit? Kuid Uber ei olegi ju klassikaliselt võttes majanduslik ettevõtmine. Niikaua, kuni investorid autojagamisteenusesse raha pumpavad, seni saab Uber ka lõpmatult laieneda. Ja ilmneb, et Uber tahab laieneda ka lendavate autode turule.

Nimelt teatavad agentuurid, et Uber on võtnud oma palgale seni NASA-s töötanud inseneri Mark Moore, kes peab aitama tuult tiibadesse saada Uber Elevate initsiatiivile. See näeb ette lendavate õhutaksode võrku, mis võimaldab leida kiire võimaluse jõuda kasvõi saja kilomeetri kaugusele.

Moore on töötanud NASA-s juba 30 aastat, peamiselt vertikaalselt õhku tõusvate ja laskuvate (VTOL) lennuvahendite projektides.

Näiteks tema elektriline sõiduk Puffin on ajendanud Google'i kaasasutaja Larry Page'i käivitama kaht lendautode idufirmat Zee.aero ja Kitty Hawk.

Seotud lood:

Eks teatud põlvkondade ameeriklased tunnevad ikka nostalgiat Jetsonite multikasarja lendavate transpordivahendite järele, kuid arvestades, et Jetsonid lendasid telekanalites juba õige ammu, 1962-1963 ja 1985-1987, on tulemused sellise transpordirevolutsiooniga ikka veel vinduma jäänud.