Turvatestide tulemused: neli automarki said turvaseadmete eest maksimumpunktid

 (11)
Turvatestide tulemused: neli automarki said turvaseadmete eest maksimumpunktid
(foto: whatcar.ee)

Sõltumatu turvatestide korraldaja Euro NCAP (European New Car Assessment Program) avaldas eile järjekordsete testide tulemused, kus 15 testitud autost 14 said maksimaalsed viis tärni.

Vaata ka pildigaleriid WhatCar?-ist

• Kokku testis 15 autot, neist 14 said viis tärni
• Ainsana sai kolm tärni Dacia Lodgy
• Kõige turvalisemad krossoverid ja maasturid

Kokkupõrketesti parimad olid täiskasvanud reisijate turvalisuse osas uus Hyundai Santa Fe ja Opel Mokka.

Laste ohutuse seisukohast hinnati kõrgeimalt uut Seat Leoni ja Subaru Foresteri.

Jalakäijate turvalisuse osas olid teistest pisut paremad Subaru Forester ja Hyundai Santa Fe.

Turvaseadmete osas saavutasid maksimaalsed 100% koguni neli autot: Ford Kuga, Mitsubishi Outlander, Opel Mokka ja Volvo V60 Plug-In.

Seotud lood:

Allolevas tabelis näete turvatesti lõplikke tulemusi:




 

 
Auto
Tärnide arv
Täiskasvanud reisijate
turvalisus
Laste turvali-
sus
Jala- käijate turvali-
sus
Turva-seadmete olemas-
olu
 
  
    
Dacia Lodgy372%77%44%29% 
Fiat 500L594%78%65%71% 
Ford Fiesta591%85%65%71% 
Ford Kuga594%85%70%100% 
Hyundai Santa Fe596%89%71%85% 
Mercedes-Benz A-klass593%81%67%85% 
Mitsubishi Outlander594%83%64%100% 
Opel Mokka596%90%67%100% 
Range Rover591%84%63%86% 
Seat Leon594%92%70%71% 
Seat Toledo594%80%69%71% 
Škoda Rapid594%80%69%71% 
Subaru Forester591%91%73%86% 
Volvo V60 Plug-In593%83%65%100%