Tulevikus kütitakse punast kukke põlematu bagiga

 (11)
Amatoya nuusib välja iga viimase kui kolde!
Amatoya nuusib välja iga viimase kui kolde!, Yanko Design

Seda putukat vaadates tekib endalgi soov vaikselt pritsimehe ametit harjutama hakata. Kiire, kompaktse ja täpselt tuletõrjejuga doseeriva Amatoya autor on Liam Ferguson Yanko Design’ist, kus julgeid projekte ennegi valminud.

Täisnimega Amatoya Reconnaissance and Suppression Vehicle on mõeldud päästeameteile põlengute vaatluseks, isegi tuleluureks ja leitud kollete kiireks likvideerimiseks. Kui suur lõõm maha surutud, pole ju tulekahi veel sugugi läbi, vaid elab hoopis salakavalamalt ja ohtlikumalt pinnases edasi.

Taolisi koldeid on inimestel väga keeruline ja eelkõige tervistkahjustav leida ning taas lõkkele puhkenud leek võib hakata levima nii kiiresti, et tuletõrjuja jääb lõksu. Mitte aga Amatoya seltsis. Selle terasest monokokk on isoleeritud NASA kuumuskindla aerogeeliga ning kaetud militaarse termokeraamilise värviga.

Kõrge kliirens, hulk liigutatavaid prožektoreid ning pardal olevat 2200 liitrit vee kogust suunavat düüsid annavad teineteise taga istuvale kaheliikmelisele meeskonnale täieliku tegevuskindluse. Üksnes need pehmest kummirehvid on veel peavalu tekitavaks probleemiks. Kui sellest ka üle saab, võiks taolised ägedad Amatoyad metsadesse punast kukke varitsema lähetada küll.