Tuleviku autobussid sõidavad kärudena muu liikluse kohal

 (11)
Lisatud video!
Rongi ning autobussi kombinatsioon
Rongi ning autobussi kombinatsioon---

Või meenutab see Hiina päritolu transpordivisioon hoopis saani? Tohutu suur soome kelk? Tiibur? Katamaraan? Igal juhul suudab see sõiduautode kohale tõstetud omnibuss liikuda autodest üle, ent see ei seisa samas lihtsalt õhus.

Seadeldis toetub nimelt kahele pikale käpale, mis selle tänavail kahe sõidurea laiuselt autode kohale tõstab. Täiskõrgetel veokitel selle bussi alla asja pole, ent taolisel viisil pääseks ühistransport üle ummikutest ning oleks kokkuvõttes lihtsalt kiirem, mugavam ja sujuvam, kaotades niigi tihedast liiklusest kõigi teiste sõidukitega ruumi jagavad tavalised liinibussid.

Sõiduautodega sama infrastruktuuri kasutav buss käituks otsekui rongina, ent sellele poleks tarvis hinnalisi metrootunneleid uuristada. Korraga mahuks pardale 1200-1400 reisijat, keskmine kiirus on 40 km/h ning oodatavalt vähenevad ummikud 25-30 %, vahendab China Hush.

Idee taga on ettevõte nimega Shenzhen Hashi Future Parking Equipment Company. Kogu süsteem töötab päikeseenergialt toodetava elektri toitel ning Pekingi Mentougou rajoonis rajatakse sellele juba tänavu peaaegu 200 km pikk katserada.

Jälgi EkspressAuto uudiseid ja artikleid ka Twitteris!

Oma sõiduki müügikuulutus pane EkspressAutosse - kuulutus kuni auto müümiseni vaid 50.- krooni!

Kasutad reklaamiblokeerijat.

Sisu mugavamaks tarbimiseks
telli Delfi Kogupakett või reklaamivaba pakett.

Kogupakett
1€ / kuus*
Sisaldab 11 Eesti tippväljaande tasulist sisu, vähem bännerreklaame, saad jagada kuni 4 kasutajaga.
* Esimene kuu 1 €, edasi 9,99 €
Reklaamivaba pakett
2,99€ / kuus
Saad lugeda tasuta sisu ilma bännerreklaamideta. Ei sisalda tasulise sisu lugemisõigust.
 
Lisan erandi. Vaata AdBlock juhist siit
ja AdBlock Plus juhist siit.
Mõistame, et käid meie juures uudiseid lugemas, mitte reklaame vaatamas. Reklaamidest sõltub meie sissetulek ja see võimaldab meil pakkuda sulle soodsalt head ajakirjandust.