Tsiklilegend IŽ taassündis vapustava kaunitarina

 (36)
Izh 2012 on nutikas ja magus ning võiks jumala pärast tootmisse minna
Izh 2012 on nutikas ja magus ning võiks jumala pärast tootmisse minna---

Izh 2012 taga on Los Angeleses elav vene päritolu disainer Igor Tšak. IŽ on nõukogude ajast tuntud mootorrattamark. Kes ei mäletaks tsiklit IŽ Jupiter? Sama tehas tootis ka Kalašnikovi automaate, ent Tšaki visioon eneses midagi militaarset ei peida.

Lõpuks tootis IŽ ju ka Moskvitše, aga see selleks. Tšaki nägemus 21. sajandi IŽ-mootorrattast on päris uhke ja kena. Dünaamilistest elementidest sel puudust ei tule. Disaineri eesmärk oli endise Nõukogude Liidu territooriumil vägagi tuntud tsiklibrändi ahvatlev tutvustamine muule maailma.

Izh 2012 toetub väidetavalt 1929. a. mudelile IŽ-1. Mõlemail on suur tühimik istme all ning väljalasketorud lõppevad madalal enne tagaratta rummu. Mootoriks on uuel masinal aga 140 hj 850-kuubikuline V2 ja pool sellest on ehitatud kuumuskindlast ja karastatud plastmassist!

Kogu juhtmestik on mootorisse sisse ehitatud, et midagi ei korrodeeruks. Tagarattas paikneb aga veel ka 80 kW elektrimootor, mida toidavad V2 mootori alla ja taha kinnitatud liitium-sulfaatakud. Sidur, pidur ja gaas on kõik elektroonilised, pidurisadulad liiguvad magnetite jõul. Tsiklil on ka kaks turvapatja – üks kütusepaagi peal ja teine ratta esiosas, mis käitub omalaadse kägardumisala asendajana.

Izh 2012 elektrooniline varustus on võrreldav luksusauto omaga. Sel on näiteks radari abil töötav püsikiiruse hoidik, mis suudab eessõitjatega õiget pikivahe hoida, öönägemise seade, puutetundliku ekraaniga juhtpaneel, bluetooth-ühendus jne jne. Kõigepealt näeb see ratas aga kuratlikult kena välja.

Seotud lood:

Jälgi EkspressAuto uudiseid ja artikleid ka Twitteris!

Oma sõiduki müügikuulutus pane EkspressAutosse - kuulutus kuni auto müümiseni vaid 50.- krooni!

Kasutad reklaamiblokeerijat.

Sisu mugavamaks tarbimiseks telli Delfi Kogupakett või reklaamivaba pakett.

Kogupakett
1€ / kuus*
Sisaldab 11 Eesti tippväljaande tasulist sisu, vähem bännerreklaame, saad jagada kuni 4 kasutajaga.
* Esimene kuu 1 €, edasi 9,99 €
Reklaamivaba pakett
2,99€ / kuus
Saad lugeda tasuta sisu ilma bännerreklaamideta. Ei sisalda tasulise sisu lugemisõigust.
 
Lisan erandi. Vaata AdBlock juhist siit ja AdBlock Plus juhist siit.
Mõistame, et käid meie juures uudiseid lugemas, mitte reklaame vaatamas.
Reklaamidest sõltub meie sissetulek ja see võimaldab meil pakkuda sulle soodsalt head ajakirjandust.