Tesla kui autotootja liigub surnuaia poole (arvab konkureeriva tootja kunagine tippjuht)

 (39)
Tesla kui autotootja liigub surnuaia poole (arvab konkureeriva tootja kunagine tippjuht)
Elon Musk ja Tesla logo (Foto: REUTERS)

Elon Muski poolt kaasasutatud ja juhitav autotootja Tesla Inc on populaarne tegija, aga muidu on ettevõtte käekäik hetkel pigem kurvastav.

Tootmismahud on konkurentidega võrreldes endiselt madalad, firma sattus USA-s kriminaaluurimise alla (mis seab avalikul ettevõttel turgudelt raha kogumisele keelu) ja rivaalid nagu Audi ja Lexus korjavad meedias hetkel üldse pea kogu tähelepanu.

Lisaks vähemalt üks nimekas asjatundja ennustab Teslale üldse peatset kadu.

General Motorsi juhatuse endine aseesimees Bob Lutz kommenteeris Tesla käekäiku nii: "Tesla suundub surnuaia poole. Musk on ju tore mees, aga ta ei oska autofirmat juhtida."

Miks nii? "Model 3 ei hakka tootjale eal raha teenima, sest selle maksumus on liiga kõrge. Muskil on vabrikus tööl 9000 inimest, kes väljastavad vähem kui 150 000 autot aastas. Arvutused lihtsalt ei tule kokku..."

Lutz lisab humoorikalt: "Lõuad surutakse kokku ning ma usun, et aasta-kahe pärast näeme filmi "Kes tappis Tesla", mille peaosas Leonardo DiCaprio."

Seotud lood:

Asjatundja ei näe Teslal enam mingit turueelist. "Tehnoloogia osas eelist pole, tarkvara osas ka mitte, aku osas ka mitte. Eelist polegi."