Taxify vastus sõidukikaardiprobleemile: puudub kiire probleem, mida lahendada

 (13)
Taxify juhid kogunesid õhtukohvile 26.01.2018
Taxify taksoFoto: Andres Putting

LKF juhataja Mart Jesse leiab, et Eesti suurim äpitakso teenuse pakkuja Taxify on üks neist, kes ühistranspordiseadusele vilistavad, tolereerides ebaseaduslikke vedajaid. Taxify PR-juhi Karin Kase vastus Jesse väitele on diplomaatiline: puudub kiire probleem, mida lahendada.

“Üle aasta on möödunud ühistranspordiseaduse muutmisest, millega seadustati äpitaksod, kuid näiteks kodumaine Taxify ja hiljuti turule sisenenud Yandex vilistavad seadusele ning vahendavad ebaseaduslikke vedajaid,” ütles Liikluskindlustuse Fondi juhataja Mart Jesse Postimehele 15. jaanuaril.

Accelerista palvele, väljaöeldut täpsustada, vastas Jesse nii: “Vedajal peab olema teenindajakaart ja sõidukil sõidukikaart. Kui emba-kumba ei ole, on tegemist ebaseadusliku veoga.”

See on tõenäoliselt esimene kord, kui keegi julgeb nii otsesõnu näpuga näidata: teie oletegi need, kes asja hapuks ajavad. Mul ei jäänud muud üle, kui Taxifyst üle küsida, mida nende meelest see Jesse väljaöeldud lause tähendab.

Kõigepealt head uudised

16. jaanuaril, mil üles läks lugu “Tappa sõnumitooja…” Taxify pressiosakonnalt vastust veel ei ole. Järgmisel hommikul on postkastis hoopiski uudis, et ettevõte laiendab tegevust Kohtla-Järvele ja Jõhvisse – kaks teineteisest 10 km kaugusel asuvat linna, 50 000 elanikku piirkonnas – tundub hea plaanina!

Seotud lood:

Lisaks uudisele tegevuse laiendamisest Ida-Virumaal, avaldab Geenius artikli, et Taxify kolib koguni kolme uude majja. Seega, vaid head uudised!

Tellin pärastlõunal kesklinnast FY Nõmmele, juht ütleb, et olen tema kahekümnes sõit – tööd jagub. VW CNG Passatit rendib ta Taxifeerilt, kulud on kontrolli all. Tunneme koos kaasa “rohesabadele”, kes nagu veskipoisid Krabati loos pikki tööpäevi teevad. Aga see on juba räägitud lugu.

Diplomaatia jätab tõlgendamiseks võimaluse

Mõni minut enne 17. jaanuari tööpäeva lõppu saadab PR-juht Karin Kase vastuse. Viisakalt ja diplomaatiliselt, jättes tõlgendamise lugeja hooleks. Avaldan meie kirjaliku vestluse allpool toimetamata kujul.

Toimetaja: Mida on silmas peetud, et vilistate seadusele ja vahendate ebaseaduslikke vedajaid?

Karin Kase: Tõenäoliselt seda, et Taxify aktsepteerib autosid, millel pole sõidukikaarti, mis kinnitab, et sõidukit võib kasutada taksoveoks.

Taksoteenuse järelevalvet teeb kohalik omavalitsus ja meie hinnangul see täna toimib. Tähtis on kliendi turvalisus ja usaldusväärsus – meie teada on Eestis sellega täna kõik korras, seega puudub oluline ja kiire probleem, mida lahendada.

Samas peab kõigil juhtidel olema teenindajakaart, mida Taxify rangelt kontrollib.

Loe edasi Acceleristast!