Tartus reedel algav Motoexotika tähistab kümnendat juubelit!

 (5)
Tartus reedel algav Motoexotika tähistab kümnendat juubelit!
Motoexotika 2011

Tartu Näituste messikeskuses 22.-24. märtsil toimuv motomess Motoexotika 2013 tähistab tänavu oma kümnedat juubelit. Sünnipäevale kohaselt tähistatakse seda meeldejäävalt – messil on mitmeid uusi kaubamärke, uue tehnika ja motovarustuse esitlusi ning muidugi meeleolukas lavaprogramm.

Motoexotika projektijuht Anders Urbel sõnas, et juubelimess peaks lööma mitmeid varasemaid rekordeid. „Messil on uusi kaubamärke, nagu Husqvarna ja Harley-Davidson, samuti on kohal kõik juba varasematest messidest tuttavad tsiklid.“

Messil saab näha Honda, Yamaha, Suzuki, BMW ja veel mitmete teiste tootjate mootorrattaid. Lisaks on välja toodud hulgaliselt ATV-sid ja rollereid. Messikavas on hulgaliselt uute mudelite esitlusi, lisaks on kõigil külastajatel muidugi võimalus uurida masinaid eksponentide boksides ja küsida seal asjatundlikku nõu.

Seotud lood:

Kuid mootorrattad ja muud kaherattalised pole messi ainus teema. Oma väljapanekutega on kohal näiteks Maanteeamet koos Politsei- ja Piirivalveametiga, Valga Isamaalise kasvatuse Püsiekspositsioon tutvustab militaarajalugu, Unic-Moto on pannud kokku ja toonud kohale meie krossitsiklite ajalugu tutvustava väljapaneku, autokoolid tutvustavad koolitusvõimalusi ja jagavad nõuandeid ohutuks liiklemiseks.

Vähetähtis ei ole ka messi meelelahutusosa. „Laval toimub peaaegu kogu aeg midagi,“ räägib Urbel. Igal messipäeval toimuvad laval Husqvarna enduuro mootorrataste ja Harley-Davidsoni masinate esitlused, üles astuvad tantsijad ja toimub t-shirt show. Laupäevasel päeval saab lavalt kuulda ka Kanal 2 Motoreporteri meeskonna reisimuljeid. Muusikat teeb legendaarne Kolumbus Kris. „Mess pakub igaühele midagi,“ lisab projektijuht Anders Urbel.

Motoexotika 2013 Tartus