Talvesõidu ABC: mitteametlikul jääteel kaskokindlustus ei kehti. Ära narri saatust!

 (10)
Männiku karjääri uppunud Subaru tõmmati jääaugust välja
Männiku karjääri uppunud Subaru väljasikutamine. Foto: Taavi Sepp

Kindlustusekspert tuletab meelde, et kaskokindlustus ei ole imerohi iga õnnetuse vastu. Accelerista tuletab meelde, et pole olemas kindlustuspoliisi, mis korvaks kulud siis, kui oled autoga mitteametlikul jääteel sõõrikuid joonistanud ja juhtumisi vajunud läbi jää või sooritanud õhulennu lähima puu otsa.

Osa autojuhte on talve kärsitult oodanud ning esimeste helveste langedes ja jääkirme tekkides kohe lõbusõidule kimanud. Paraku on kiirustamisel kurvad tagajärjed: lühikese ajaga on 2 autot vajunud läbi jää.

Pärnumaal vajus läbi õhukese merejää Nissani pikap ning Männiku karjääris üritas omanik uputada oma Subaru Outbacki. Kahju, et autod omanikku valida ei saa… Kindlustus aga saab siinkohal selgesõnaliselt öelda, et kasko sellise õnnetuse puhul appi ei tule.

Kui ametlikel jääteedel liiklemine on kontrollitud ja turvaline, siis külmade saabudes sagenevad ka omal vastutusel ettevõetud sõidud teistel jääkatte saanud veekogudel.

Hoolimata sellest, et paar päeva tagasi vajus Männiku karjääris auto läbi jää, käivad seal endiselt kümned adrenaliiniotsijad ennast ja oma sõidukeid ohtu seadmas.

Loe lähemalt Acceleristast.