Surnud ring: sakslaste uuringust selgus ootamatu põhjus, miks autojagamine heitgaase ja ummikuid ei vähenda

 (6)
Surnud ring: sakslaste uuringust selgus ootamatu põhjus, miks autojagamine heitgaase ja ummikuid ei vähenda
Accelerista

Saksamaal tehtud uurimistööst ilmnes, et autojagamine mitte ei lahenda keskkonnaprobleeme, vaid pigem suurendab autostumist. Accelerista kirjutab, et autoomanikud ei taha loobuda autost, seni ühistransporti eelistanud kasutavad aga heal meelel võimalust sõita kasvõi natukegi aega autoga.

Autojagamine ei vähenda heitgaase ega liiklusummikuid, sest hoopis ühistranspordikasutajad on hakanud eelistama jagatavaid sõidukeid. Eeskätt puudutab see noori. Saksamaal on see juba juhtunud, sama saatus ootab ees kõiki teisi riike, ka Eestit, kus renditeenused kasvatavad järjest populaarsust.

Saksamaal tehtud uurimistöö tulemused väidavad, et 76 protsenti DriveNow autojagamisrakenduse kasutajatest teeks olukorras, kus autojagamisteenust kasutada pole võimalik, oma sõidud kas ühistranspordiga, jalgrattaga või jalgsi. Ühiskasutuses autodest on Saksamaa linnades saanud mugavusteenus.

Berliini tehnikaülikooli professor Tilman Santariuse hinnagul on autode ühiskasutussüsteem nagu sõltuvusttekitav mõnuaine, millega muudetakse autoga sõitmine ja eriti BMW noortele ahvatlevaks. Praegusel kujul toimivad need süsteemid peamiselt ühistranspordi kahjuks.

Loe lähemalt Acceleristast!