Stalini vaimus neoretro limusiin Venemaa presidendile

 (9)
ZIS-110 21. sajandi võtmes
ZIS-110 21. sajandi võtmesEnglish Russia

Hirmuäratavat generalissimuse limusiini ZIS-110 esitles ZIL 1946. aastal. Sel oli 6-liitrine 140 hj V8 ning see põhines USA esinduslikul Packard Super Eight’il. Ent eksisteerib ka visioon 21. sajandi presidendilimusiinist, mis tolle kurjakuulutava ZIS-110’ eeskujuks võtab.

Tegu pole sugugi mingi nurgadisaineri unistusega, vaid ZIL’i enese disainerite loominguga. Ning miks ei peakski uue sajandi ZIL’ile mõtlemisel võtma aluseks eelnevaid mudeleid. Too ümaravormiline ZIS-110 vaimus masin ei näe sugugi halb välja. Taolist mudelit Venemaa presidendi kasutuses kohata oleks olnud aga siiski tõesti pentsik – riigipeast oleks jäänud mulje kui mänguautost väljuvast lapsest.

Küll aga oli plaanis juurutada tootmisesse see teine, kandiline ZIL-4120. Sellest valmis isegi savimakett, ent ka see masin tootmisesse ei jõudnudki. Kandiline limusiin oleks olnud Gorbatšov-aegse ZIL-41047/1 loogiline jätk. Ja kumb siis oleks tänase Venemaa pealikule parem esindusauto: Stalini või Gorbatšovi perioodi kaasajastus?

Jälgi EkspressAuto uudiseid ja artikleid ka Twitteris!

Oma sõiduki müügikuulutus pane portaali MÜÜ! Kuulutuse lisamine on tasuta!

Kasutad reklaamiblokeerijat.

Sisu mugavamaks tarbimiseks
telli Delfi Kogupakett või reklaamivaba pakett.

Kogupakett
1€ / kuus*
Sisaldab 11 Eesti tippväljaande tasulist sisu, vähem bännerreklaame, saad jagada kuni 4 kasutajaga.
* Esimene kuu 1 €, edasi 9,99 €
Reklaamivaba pakett
2,99€ / kuus
Saad lugeda tasuta sisu ilma bännerreklaamideta. Ei sisalda tasulise sisu lugemisõigust.
 
Lisan erandi. Vaata AdBlock juhist siit
ja AdBlock Plus juhist siit.
Mõistame, et käid meie juures uudiseid lugemas, mitte reklaame vaatamas. Reklaamidest sõltub meie sissetulek ja see võimaldab meil pakkuda sulle soodsalt head ajakirjandust.