Sportauto sõitis esmakordselt läbi Eurotunneli!

 (3)
Lisatud video!
Sportauto Eurotunnelis. Foto Adrian Dennis, AFP
Sportauto Eurotunnelis. Foto Adrian Dennis, AFPScanpix

Briti autospordilegend John Surtees on esimene inimene, kel lubati sõita Inglise kanali alt läbi viiva tunneli ühest otsast teise võimsa sportautoga. Eurotunneli 15. sünnipäeva puhuks lubati Surteesil läbida teeniduskäik elektrilise sportautoga Ginetta G50EV.

Surtees on ainus mees, kel seinal nii nelja- kui kaherattaliste sõidukitega ehk nii F1 kui Moto GP sarjas võidetud maailmameistrivimplid, vahendab Daily Mail. Ginetta on briti sportautode tootja, ent selle elektrilise prototüübi võimeid turvalisuse kaalutlustel demonstreerida ei lubatud. Pealegi vedas tehnika erilisel sõidul ka veidi alt, mil auto mitmeid kordi lihtsalt seisma jäi...

Tunnel on 50 km pikk, ent klaustrofoobiale Surtees enda sõnul mõelda ei jõudnudki. Vee- ja maaaluseks tippkiiruseks jäi alati 50 km/h, mistõttu rebis samal ajal kohaliku autoteemalise heategevusürituse sõidukeid vedav tunnelirong peagi trofeesõidust ette.

Teekonnal tehti ka mitmeid peatuseid, kus tutvustati tunneli töötamise põhimõtteid ning paluti siia-sinna autogramme maalida. Vanahärra on nüüd pioneer nii kanali täies pikkuses sport-, kui elektriautoga läbimises.