Soomlased leiutasid lihtsa alkomeetri, mida tuleb vastuse saamiseks lakkuda

 (4)
Soomlased leiutasid lihtsa alkomeetri, mida tuleb vastuse saamiseks lakkuda
accelerista.com

Soomlased on leiutanud lihtsa ja täpse alkomeetri, mis mahub rahakotti või mobiiltelefoni kaante vahele. Promilless analüüsib inimese sülge ning määrab kahe minutiga alkoholisisalduse veres.

Vahendab Accelerista

Nutikas, rasedustesti või lõhnariba meenutav Promilless alkomeeter on valminud Oulu idufirma Goodwiller ja tehnoloogia uurimiskeskuse VVT koostöös. Test põhineb prinditud biokeemilistel aineosakestel.

Uudne tehnoloogia võimaldab vere alkoholisisaldust määrata väga täpselt, sülg annab positiivse vastuse juba siis, kui veres on vaid 0,2 promilli alkoholi. Kuna Promilless on väga tundlik, on soovitav 15 minutit enne testimist mitte süüa, juua ega suitsetada. Ka ei peaks närima nätsu.

Promilless on pakitud õhukindlasse fooliumpakendisse, mis tuleb avada, võtta testriba välja, suruda see vastu keelt, hoida mõni sekund, ja oodata kaks minutit vastust: kui ergab roheline joon, on vere alkoholisisaldus alla 0,2 promilli, kui tumedaks läheb ka kollane ala, rooli istuda ei tohi.

Uudse alkotesti võib tootja kodulehelt tellida igaüks. Selle kasutamine on lihtne ja vastus üheselt mõistetav. Tootja annab uudsele alkomeetrile 94% täpsuse garantii ning võrreldes tavalise alkomeetriga on see odavam: netist ostes maksab kahene pakk alla 7 euro.

Politsei jaoks on Promilless kahtlemata hea abivahend, sest võimaldab vere alkosisaldust täpsemalt määrata, paraku ei ole “Kõik puhuvad!” reidi ajal kellelgi aega iga juhi taga kahte minutit oodata. Nii et esialgu jääb see vidin rohkem eralõbuks.
Loe edasi siit