Silberauto otsib Eesti kõige-kõigemat Mitsubishit

 (3)
Silberauto otsib Eesti kõige-kõigemat Mitsubishit
(Fotol on kujutatud 1978. aastal toodetud, kuid ajaloolise 1974. aasta mudeliga üks-ühele sarnast Mitsubishi Lancerit ning selle aasta lõpus Eestis müügile jõudvat Mitsubishi Outlanderi pistikhübriidi. Foto: Silberauto)

Et tähistada Mitsubishi sõiduautode 40. müügiaasta algust Euroopa turul, kuulutab Silberauto välja konkursi, leidmaks Eesti kõige-kõigem Mitsubishi.

Kui oled pildistanud mõnd erilist Mitsubishi sõiduautot: ilusaimat, kiireimat, armsaimat, eakaimat, värvilisimat - või mõnes muus mõttes kõige-kõigemat - saada foto sellest koos oma kontaktandmetega e-posti aadressile pr@silberauto.ee.

Fotokonkursile on oodatud kõik ajaloolised ja salongivärsked fotod, mis võiksid anda aimu Mitsubishi nelja aastakümne toodangu kasutamisest Eesti teedel. Põnevamate fotode autoreid ning kõige-kõigemaks kuulutatava Mitsubishi omanikku peetakse meeles auhindadega. Fotod avaldatakse Mitsubishi – Silberauto Facebooki-lehel (www.facebook.com/mitsubishisilberauto).

Mitsubishi Motorsi toodangu järjepidev müük Euroopas sai alguse 1974. aasta oktoobris peetud Londoni autonäitusest. Seega algas oktoobriga Mitsubishi 40. müügiaasta Euroopas. 2014. aasta oktoobris võime tähistada juba 40 aasta möödumist Jaapani autotootja turuletulekust Euroopas.

Esimesed Mitsubishi sõidukid tulid Euroopas müügile küll juba oluliselt varem, 1956. aastal Hispaanias ning 1963. aastal Kreekas, kanda kinnitati meie maailmajaos aga just 1970ndate aastate alguses. Esmalt hoogustus koostöö Chrysler Internationaliga, kelle müügivõrk hakkas turustama ka Mitsubishi sõidukeid, 1974. aasta Londoni autonäitus sai aga märgilise tähendusega sündmuseks, mil toimus uue margi ametlik esmaesitlus Euroopas ning millest alates Mitsubishi Motors asus looma oma Euroopa müügi- ja turundusvõrku.

Seotud lood:

Eestis algas Mitsubishi sõiduautode müük 1991. aastal. AS Silberauto on Mitsubishi sõiduautode ainsaks ametlikuks maaletoojaks Eestis alates 2004. aastast.

Mitsubishi praeguse mudelivaliku tuntuimateks mudeliteks Eestis on linnamaasturid ASX ja Outlander ning elektriauto i-MiEV. Keskkonnasõbralike Mitsubishi sõidukite nimekiri täieneb tänavu detsembris ülisäästliku pistikhübriidiga Outlander PHEV, mis juba Eestisse jõudmise eel on jõudnud tekitada rohket huvi. Mitsubishi elektriautod i-MiEV moodustavad kolm neljandikku kõigist Eestis arvel olevatest elektrisõidukitest.