Selgus maailma aasta auto - elektrilise Nissan LEAFi hind Eestis

 (41)
Selgus maailma aasta auto - elektrilise Nissan LEAFi hind Eestis
Delfi

2011. aasta Euroopa, Jaapani ja maailma aasta auto jõuab Eestis müügile 2. aprillil. Sajaprotsendiliselt elektriline Nissan LEAF hakkab maksma 39 990 eurot (vanas vääringus ligi 626 000 krooni), kirjutab autoportaal WHATCAR?

Erakliendid võivad taotleda KredExilt sõiduki soetamiseks toetust kuni 18 000 eurot, mis teeb Nissan LEAFi hinnaks 21 990 eurot. Sõiduki hind hõlmab akut, millel on viieaastane / 100 000 km garantii, viieaastast liitumist ainulaadse telemaatikateenusega ja elektrisõidukile kohandatud tasuta maanteeabi kolmeks aastaks.

LEAFe hakkab müüma ja hooldama Nissani volitatud edasimüüja Fakto Auto AS, mis paikneb Tallinnas aadressil Osmussaare 10. Et müügiesindus remondiga hätta ei jääks, on läbitud spetsiaalne koolitus.

„Oleme kindlad, et 5-kohaline, praktilise pereauto mõõtu Nissan LEAF, mille heitkogus on null ja jooksvad kulud üliväikesed, võidab Eesti tarbijate südamed täpselt sama moodi, nagu ta on juba võitnud tuhandete inimeste südamed üle maailma," lausus Nissan Nordic Europe Baltikumi regiooni juht Margus Mikk.

Nissan LEAFi sõiduulatus on NEDC järgi mõõdetuna kuni 175 km.

Jälgi Forte uudiseid ka Twitteris!