Segway + GM = balansseeriv linnaliikur

 (5)
GM & Segway linnatranspordi kallal
GM & Segway linnatranspordi kallal---

Hiljutise uudise purjus peaga motoriseeritud baaripukki roolides vahele jäänud mehe uudise valguses mõjub General Motorsi ja Segway plaan midagi sisuliselt samasugust, ent keskkonnasõbralikumat kokku panna, hea ja vaimukana.

Güroskoopide abil kahel rattal balanseeriva linnaliikuri nimi on P.U.M.A. - Personal Urban Mobility and Accessibility Project. Äraseletatuna üritatakse isiklikku sõidukit, millega saaks linnakeskkonnas kiiresti ringi tiirutada ning pääseks ka kitsamatesse, tõenäoliselt siis jalakäijate tsoonidesse ligi.

Kui Segway liigub kõige rohkem ehk 20 km/h, siis plekist tuuleklaasiga P.U.M.A.'t tuleb taltsutada juba kiirustel kuni 60 km/h ning suisa kahte linlast mahutava liikuri sõiduulatuseks on samuti 60 km. Liikumisvahendi ametlik esitlus toimub New Norki autonäitusel ning selle hinnaks kujundatakse tavalise väikeauto omast veerand.

Üks selline ratastoolilik - tõsi, ka kolmerattaline - sõiduk nimega iReal meenub ühest Top Geari saatest, kus Richard Hammond käis Jaapanis elektril liikuvat personaaltranspordivahendit testimas. Ka need sõidukid olid võimelise omavahel suhtlema, et vältida ummikuid, saada kokku jne.