Segadus 12 miljonit dollarit väärt autoga

 (12)
Segadus 12 miljonit dollarit väärt autoga

Christie’s Auction House´s oksjonile pandud ja hinnanguliselt 12 mijonit dollarit väärt oleva Auto Union D-Type võidusõidumasina “elulugu” ei osutunud ülekontrollimisel tõeseks ning oksjon lükati edasi.

Auto oli küll haruldane, aga mitte nii kuulsusrikka ajalooga kui reklaamiti, kirjutab lenta.ru.

Esimene seda marki auto, mis ehitati, hävines sõjas. Teine, millel võideti kõige enam tiitleid, veeti sõja lõpu järel Nõukogude Liitu ja just see masin pidigi oksjonil enampakkumisele tulema. Christie ekspertide kordusülevaatusel aga tehti kindlaks, et tegemist on hoopis teise, mitte nii kuulsusrikka minevikuga masinaga.

Samas kinnitavad Christie´s esindajad, et haruldusega on tegu igal juhul ja masina väärtus ei tohiks seetõttu kuidagi langeda. Samas ollakse aga ka seda meelt, et vähemväärikas ajalooline taust võib ostjaile pettumuseks olla.

Auto Union D-Type võidusõiduauto lõi 1939. aastal Ferdinand Porsche Adolfi Hitleri käsul ja seda ehitati väidetavalt vaid kaks eksemplari. Oksjonile pandud masin peaks olema ainus säilinud D-Type, hävinuks peetakse seega just enam trofeesid võitnud võidusõiduautot.