Seati teine krossover Arona – ühtlaselt tubli tulemus viib tippu

 (2)
Seati teine krossover Arona – ühtlaselt tubli tulemus viib tippu
Seat AronaAccelerista.com

Väikeste kõikjalsõitjate turg on võrreldes 2015 aastaga neljakordistunud ning hiljuti kasumisse jõudnud Seat usub trendi jätkumisse, kirjutab Accelerista.

Arona on linn Tenerifel ja ühtlasi ka Volkswageni grupi esimene krossover, mis on ehitatud moodulplatvormi uuele versioonile MQB-A0 (mida kasutavad juba Ibiza ja Polo) ja millega Seat loodab oma salongidesse tuua just uusi kliente.

Arona on Seati teine mudel kõikjalsõitjate maailmas, kuhu nad kaks aastat tagasi sisenesid mudeliga Ateca. Viimane võitis enamiku teste ning osutus Euroopas sedavõrd nõutuks, et Eestisse (mis asub autotööstuse jaoks kahjuks in the middle of nowhere) soovitud varustuses autosid lihtsalt ei jätkunud. Loodetavasti läheb väiksema Aronaga saadavuse osas paremini.

Arona välimuses on palju sarnast Soome aasta auto 2018 ja Euroopa aasta auto 2018 nominendi Seat Ibizaga, kuid on viimasest pikem, laiem ja kõrgem ning oluliselt sobilikum perekasutuseks.

Disainis puuduvad maasturlikkust rõhutavad lisad, auto on sportlik ja samas soliidne. Kujustuses on teravad puhtad jooned ilma vähimagi soovita kusagil vint üle keerata.

Loe lähemalt Acceleristast.