Saksa teadlased: autode roolid võiksid olla puutetundlikud ekraanid

 (13)
Uus võimalus või uus võimalus eksimiseks?
Uus võimalus või uus võimalus eksimiseks?

Grupp Saksamaal tegutsevaid insenere uurivad võimalust tavalisele roolirattale puutetundliku ketta lisamiseks, kust oleks võimalik juhtida absoluutselt kõike peale auto sõidusuuna ja kiiruse. Tänagi on ju autode roolid sageli tiheda klahvivaiba alla mattunud ning karta on, et funktsioone, mida juhile otse pihku ning nina alla tuua, sigineb aina juurde. On siis puutetundlik rool lahendus või ajab asja veelgi segasemaks, skisofreenilisekski?

Akrüülmaterjalist ketta taga on infrapuna-LED'id, mis tunnetavad ära kõik juhi tehtavad viiped ning puudutused, tõlkides need kas siis auto kliimaseadme juhtimise või näiteks auto stereo juhtimise käsklusteks jne. Kui see rooliekraan on autos ainus ekraan, jääb asi lihtsaks. Ent kui see tuleb kõigile teistele senistele lisaks, läheb asi keeruliseks.

Kuigi viibetega raadiot juhtida näib esmalt tobe, on usutab, et selline žestikuleerimine muutub harjudes lihtsaks ning instinktiivseks. Kui aga selline ümmargune ekraan, mille arendajad korrutavad, et asja eesmärk on juhi tähelepane võimalikult suures osas tee peal hoida, pakub kõiki võimalusi, mida üks tänapäevane ekraan pakub, kuni Facebooki uuendamise ning filmide vaatamiseni välja, pole küll usutav, et taoline arendus liikluse turvalisuse üle valvavate instantside kadalipust läbi veereks. Vähemalt lähiaastail küll mitte.

Jälgi Forte autouudiseid ka Twitteris!

Oma sõiduki müügikuulutus pane portaali MÜÜ! Kuulutuse lisamine on tasuta!