Saaga ei lõpe: SAAB 9-3 pürgib õige veidral moel Türgi esimeseks rahvusautoks

 (4)
Saaga ei lõpe: SAAB 9-3 pürgib õige veidral moel Türgi esimeseks rahvusautoks
Accelerista.com

Rootsi kunagise kultusauto SAAB saaga jätkub. Aastaid käest-kätte käinud autoettevõte leidis oma maandumispaigakese Türgis, kus sellest lubati teha maailma juhtivaid elektriautobrände. Accelerista kirjutab, et mitu aastat on valitsenud vaikus, ent nüüd selgub, et projekt on endiselt töös ning Saab 9-3 on tõusmas Türgis lausa rahvusauto staatusse.

Selgub, et Türgi elektriauto projekt on ikka veel käigus. Juhuks, kui te ei mäleta, siis endise Ottomani impeeriumi keskus ostis National Electric Vehicle Sweden’ilt mudeli 9-3 litsentsi ühes püüdlustega muuta see turukõlblikuks elektriautoks aastal 2015.

Seejärel valitses tükk aega vaikus ning avalikkuses spekuleeriti, et projekt on kalevi alla lükatud. Liiga pikk vaidlus nime kasutamise õiguste üle, varifirma Hiinas – Türgi valitsuse ambitsioon tundus täiuslik vaid ettevõtmisest loobumiseks.

Nüüd selgub, et saaga jätkub ning on võtnud positiivse pöörde. Võimalik, et Türgi saabki esimese “oma” auto. Või vähemalt midagi, mida nad võivad nimetada esimeseks autoks, mis on… ehitatud Türgis. Vähemalt natukene. Auto peab sõiduvalmis olema aastal 2020. Hiljemalt.

Loe edasi Accelerista portaalist.