Rootslanna üritab elektritsiklil sõita 640 km/h!

 (2)
KillaCycle on maailma kiireim elektriline sõiduk
KillaCycle on maailma kiireim elektriline sõidukEva Håkansson

Eva Håkansson on isa ja abikaasa ehitatud elektrilisel kiirendustsiklil KillaCycle juba imesid teinud. See on maailma kiireim omasugune. Nüüd on plaanis püstitada aga vägevaim rekord ajaloos ning sõita elektri jõul tervelt 400 miili tunnis.

Pikk voolujooneline kaherattaline on nagu süstik, mille keskel kookonis sõitja ning mõlemas otsas üks ratas. Süstiku nimi on KillaJoule. Rekordit üritav sõit on plaanitud USAs Bonneville’i soolajärvel, kus taolisi asju ikka toimetada tavatsetakse, kirjutab Wired.

Håkansson vajab 640 km/h saavutamiseks umbes 400 hobujõudu. Kiirendustsikkel KillaCycle, mis läbib veerandmiili 7,82 sekundiga, näidates tippkiirust 270 km/h, arendab juba 500 hobust. Esialgu on plaanis purustada kehtiv rekord, mis on 283 km/h ning kuulub mullu augustis Airtech-Lightning Boltil ratsutanud Kent Riches’ile.

Tehnilist teavet esialgu veel napib, ent akudena on plaanis kasutada samasuguseid, mis ajavad pinisema näiteks kodused akutrellid. 10 elemendi asemel läheb lihtsalt kasutusse 1300. Håkansson sõidab igapäevaselt elektriliseks ehitatud 1986. a. Volkswageni kabrioletiga.

Jälgi EkspressAuto uudiseid ja artikleid ka Twitteris!

Oma sõiduki müügikuulutus pane EkspressAutosse - kuulutus kuni auto müümiseni vaid 50.- krooni!