Rõõmuga teele: need on 10 Eesti kõige siledamat teed 2019. aastal

 (7)
Russalka ristmik saab viimase asfaltkihi
Foto on illustreerivFoto: Roman Neimann

Üllatust on raske varjata, kui selgub, et Eesti teed võistlevad kvaliteedi nimel. "Tasane tee 2019" pani pingeritta 10 tänavust kõige siledamat ja paremat teed. Liikugem neid mööda siis rõõmuga!

Eesti suurim teedeala ekspertiisibüroo, riigiettevõte AS Teede Tehnokeskus kuulutas selle aasta teekvaliteedi mõõtmiste põhjal “Tasane tee 2019” auhinna võitjaks rekonstrueeritud Tuudi-Ridase teelõigu Risti – Virtsu – Kuivastu – Kuressaare maanteel. Tee tegi korda TREV-2 Grupp.

AS Teede Tehnokeskuse juhi Taivo Mölli sõnul mõõdab ettevõte eritehnikaga Eesti uute teede kvaliteeti, nende tasasus määratakse vastavalt rahvusvahelisele IRI (International Roughness Index) metoodikale vastavalt.

Tänavune tasaseim teelõik asub Risti-Virtsu-Kuivastu-Kuressaare maantee 50. – 56. kilomeetril Tuudi ja Ridase vahel, kus mõõdetud IRI näitaja ehk pinnakatte tasasuse indeks on 0,58. "See on väga hea tulemus, mis teeb Saaremaa praamile sõidu nauditavaks ja peaks korvama liiklejaile suvised ehitusaegsed liiklustakistused," ütles Möll.

"Mõõtmiste üldine pilt näitab, et Eesti asfaldipaigaldajad oskavad teha head tööd. Tänavused kümme finalisti olid kõik väga-väga heal tasemel ning võitja otsustas lõpuks tõesti mikroskoopiline paremus," rääkis Möll. "Tee-ehituse hea kvaliteedi alus on meeskonna professionaalsus, põhjalik eeltöö ning kindlasti ka hea tehnika ja logistika."

Seotud lood:

Risti – Virtsu — kuivastu – Kuressaare maanteel toimusid teetööd Maanteeameti tellimusena 2019. aasta suvel. Tasase tee auhind anti üle Teehoiutööde Foorumil Paide Muusika- ja Teatrimajas.

Vaata kõige siledamate teede esikümmet Accelerista lehelt!