Proštšai! Venemaa otsustas kastikujulise VAZ 21-07 viimaks tootmisest maha võtta

 (25)
VAZ 21-07ga seoses on suurel hulgal eestimaalastelgi põhjust hulka mõnusaid mälestusi mõlgutada. Foto RIA Novosti
VAZ 21-07ga seoses on suurel hulgal eestimaalastelgi põhjust hulka mõnusaid mälestusi mõlgutada. Foto RIA NovostiScanpix

20-07 on olnud tootmises hiiglama kaua. See on otsekui elav legend, mida aina juurde vorbitud. 1970. aastast saati on selliseid autosid ehitatud kokku 16,8 miljonit, mis läheneb juba terve New Yorgi populatsioonile. Mõelda vaid, kui kõik njuujorklased sõidaksid nullseitsmetega! Midagi sellist, mõistagi, juhutunud pole ning oli ka viimane aeg 41 aastat tootmises püsinud mudel pensionile päästa.

VAZ 21-07 oli ka ekspordiartikkel, selle eest küsiti umbes 7500 dollarit ning müüdi Riva nime all ka parempoolse rooliga. Mäletate ju küll, kuidas Top Gear ühe taolise Riva Lotuse spetsialistidel tõeliseks autoks ehitada palusid? Allpool näed aga hoopis vana Top Geari seeriat, kus 07 ehk Riva pannakse vastamisi FSO Polonezi, Yugo ning Škodaga.

Esimeses klipis panevad venelased aga ise nullseitsme vastamisi Maseratiga, sest need kaks autot olevat Moskva lemmikmasinad. Vaata videoid ning mälesta seda kauakestnud "Siberi Mercedest"!

Jälgi Forte autouudiseid ka Twitteris!

Oma sõiduki müügikuulutus pane portaali MÜÜ! Kuulutuse lisamine on tasuta!