Proovisõit: Elitaarsusest millimeetritki kaotamata - uus Audi A4

 (48)
Proovisõit: Elitaarsusest millimeetritki kaotamata - uus Audi A4
accelerista.com

Keskkonnasäästule saab läheneda mitut moodi. Audi on uue A4 puhul loonud võimaluse neile, kes seni on valinud suurema auto peamiselt seetõttu, et see pakub külluslikku luksust ja mugavusvarustust: nüüd võib rahulikult võtta klass väiksema sõiduki, sealjuures kaotamata ühtegi millimeetrit elitaarsusest.

Vahendab Accelerista

  • Uus A4 sobib esindusautoks ja pere peamiseks sõiduvahendiks
  • Mugavusvarustus, mis on tuttav uuelt Audi Q7-lt
  • Hind alates 31 600 eurost

A4 on uus A6 inimese jaoks, kes enamuse oma (esindus)sõite teeb üksinda. Tavakasutuses võimaldab eelmisest põlvkonnast nõksu suurem A4 piisavalt ruumi kuni neljaliikmelisele perele ning läheb arvesse kui pere esimene auto.

AJALUGU Audi A4 on Audi80 järeltulija, esi-või neljarattaveoline, pikipaigutusega mootoriga keskklassi sõiduauto. Esmakordselt esitleti Audi A4 1994. aasta oktoobris. Esimesena toodi turule bensiinimootoriga 4-ukseline sedaan, poolteist aastat hiljem, 1996. aasta aprillis lisandus jõuallikate valikusse tänaseks legendiks saanud 2,8- liitrine 30-klapiline V6 (193hj). Aastatuhande alguses esitleti A4 teist põlvkonda, aasta hiljem, 2001, nägid ilmavalgust universaalkerega A4 Avant ja kõvakatuseline A4 Cabrio.

Seotud lood:

2015. aasta juunis esitles Audi A4 viiendat (alates Audi A80st üheksandat, tähisega B9) põlvkonda. Ajakirjanikud said sõidukiga lähemalt tutvuda septembris, Frankfurdi autonäitusel. Eestisse jõudis A4 tänavu novembris. Viies põlvkond on oma eelkäijast pisut suurem, aga ligikaudu 120 kg kergem.

Loe edasi siit