Politsei: maasturit rekkaks peab kaamera üliharva, inimene kontrollib alati automaatika üle

 (22)
Kiiruskaamera punane silm.
Kiiruskaamera punane silm.Foto: Ilmar Saabas

Tuli ilmsiks, et kiirusekaamerad teevad teinekord trahvi ka suurematele maasturitele, pidades neid veokiteks. Forte palus teemale kommentaari ka Politsei- ja Piirivalveametilt, mille Liiklusmenetlustalituse juhi Toomas Kaarepere sõnul "on analoogseid juhtumeid kogu kaamerate kasutuse ajaloo jooksul mõned üksikud."

Kaarepere: "Selliste vigade vältimiseks on trahviteate saatmise tööprotsess üles ehitatud nii, et enne, kui teade koostamisele suunatakse, vaatab andmetöötleja üle kõik süsteemi poolt automaatselt täidetud infoväljad.

See tähendab, et inimese poolt kontrollitakse üle näiteks see, kas tegemist ikka on süsteemi poolt pildi alusel pakutud sõiduki margi, liigi, kategooria ja numbriga. Just selles faasis tulevadki need ebatäpsused välja ning reeglina trahviteade inimeseni ei jõua."

Seda poolt, et millistest sõiduki mõõtmetest alates loeb kaamera sõidukit veokiks, oskab selgitada Maanteeamet, kui kaamerate omanik ning ka selle kavatseb Forte välja uurida.

Jälgi Forte autouudiseid ka Twitteris!

Oma sõiduki müügikuulutus pane portaali MÜÜ! Kuulutuse lisamine on tasuta!

Kasutad reklaamiblokeerijat.

Sisu mugavamaks tarbimiseks
telli Delfi Kogupakett või reklaamivaba pakett.

Kogupakett
1€ / kuus*
Sisaldab 11 Eesti tippväljaande tasulist sisu, vähem bännerreklaame, saad jagada kuni 4 kasutajaga.
* Esimene kuu 1 €, edasi 9,99 €
Reklaamivaba pakett
2,99€ / kuus
Saad lugeda tasuta sisu ilma bännerreklaamideta. Ei sisalda tasulise sisu lugemisõigust.
 
Lisan erandi. Vaata AdBlock juhist siit
ja AdBlock Plus juhist siit.
Mõistame, et käid meie juures uudiseid lugemas, mitte reklaame vaatamas. Reklaamidest sõltub meie sissetulek ja see võimaldab meil pakkuda sulle soodsalt head ajakirjandust.