Pilk peale, käsi külge: Jaguar E-Pace kompaktmaasturi tee ülesmäge

 (3)
Pilk peale, käsi külge: Jaguar E-Pace kompaktmaasturi tee ülesmäge
Accelerista

Jaguar E-Pace on lõpuks Eestis. See tähendab seda, et maasturilaadsete liikurite lõputu rivi sai veelgi täiendust. Margus Värton käis vaatamas ja proovimas, kas Jaguar on selle rivi alguses või lõpus või kusagil hoopis mujal ning kas E-Pace ütleb maailmale midagi sellist, mida me veel ei tea.

Aegade alguses oli Jaguar stiilipuhtuse etalon. See oli kaunis, stiilne, mugav, suursugune. Vaadake või sedasama möödunud sajandi viiekümnendate Jaguar Mk 1, millega Fred Thursday ja Endeavour Morse brittide võrratus krimisarjas ringi sõidavad – kas pole imeline?

Sportlikkusega on seda kaunidust raske seostada, kuid ometigi sõideti nii Mark 1 kui Mark 2 Jaguaritega edukalt võidugi. No ja E-tüübi lugu on nii palju räägitud, et seda oleks isegi tüütu korrata. Jajah, sportliku ilu kehastuseks võis Jaguari nimetada küll.

Edasi läks elu vuhinal allamäge – ametiühingud, kvaliteediprobleemid, mainekadu ja lõputu rahanappus ning sellest omakorda tulenevad omanikuvahetused. Nõnda lõpetas Jaguar seal, kus friigimargid kõik – paljude autofännide südametes, kuid väheste garaažides.

Loe lähemalt Acceleristast.