PILDID JA VIDEO: Maailma kõige veidram buss saabus linnatänavaile

 (45)
PILDID JA VIDEO: Maailma kõige veidram buss saabus linnatänavaile
Jah, nad nimetavad seda bussiks.AP

Uus, hiinlaste ehitatud sõiduk kulgeb muu liikluse kohal ja tekitab tavalistele tänavatele nii-öelda lisakorruse.

Või tegelikult peaks uut masinat ehk hoopis mingit laadi hiigeltrammiks nimetama, sest ta sõidab mööda teeserva kinnitatud rööpaid? Samas, sarvi jälle peal pole. Äkki siis hoopis rong? Rööbasbuss?

On mis ta on, hiinlased nimetavad ise seda igatahes bussiks. Pildid sõidukist hakkasid netis liikuma juba eelmise aasta mais, nüüd siis saadi sõiduk valmis ja katsetati seda ka päris liikluses. Buss kõrgub tavaliikluse kohal ja mis seal salata, tavatranspordist üle sõites justkui neelab autosid. Pisut meenutab buss ka linnatänaval sõitvat praami - ses mõttes, et autod kaovad ta pimedasse kõhtu.

Sõiduki nimi on TEB-1 ehk Transit Elevated Bus (kõrgendatud transiidibuss?) ja sellega tehti eile Qinghuangdao linnas Hebei provintsis esimene proovisõit.

AP
Seotud lood:

Seest on TEB-1 väga ruumikas, salongi suurus on enam kui 25 x 8 meetrit. Bussi alt mahuvad läbi umbes kahe meetri kõrgused masinad ning sõidukil endal on kõrgust pisut alla viie meetri. Buss võtab peale kuni 300 inimest.

Ruumi on TEB-1 sisemuses igatahes mõnusalt. AP

Esimene prototüüp valmis juba aastal 2010, nüüd jõuti siis tegeliku sõiduni ja väidetavalt on juba viis linna TEB-ide soetamiseks pilootprojektilepingud sõlminud.