Peugeot 5008: c'est une voiture que je recommande! Ja põristage korralikult “r”-i

 (2)
tõlkes: See on auto, mida ma soovitan
accelerista.com
accelerista.com

Teleprodutsent, kahe tütre isa Kaspar võttis seekord ette moodsa linnamaasturi Peugeot 5008. Seda lugu tuleb lugeda ohtralt “r”-i põristades. Ehtprantslasliku tooni tabamiseks soovitab Kaspar üles otsida ETV arhiivist “Ma armastan prantsuse keelt” saated, kus Lauri Leesi elegantselt põristamist õpetab. Ühtlasi esineb Kaspar ühe ootamatu ülestunnistusega, seda puhtas eesti keeles.

Vahendab Accelerista

  • Mugav pereauto, mis kutsub esile romantilisi olukordi
  • Ulmeline kokpit hinna sees, jalaga vehkimine lisavarustuses
  • Peugeot 5008 hind alates 20 700 eurost

Pean tunnistama, et mul pole prantsuse autode vastu seni eriti suurt usaldust. Mingit mõistlikku või objektiivset seletust sellele tundele nagu polegi. Kunagi olen olnud “prantslase”roolis, kus tekkis arusaam, et selles autos mina küll ei peaks olema. Küllap olete isegi kogenud “tee teised valikud” – tunnet. No just. Mul juhtus see peale tulema prantsuse autos.

Nüüd siis seisab ees kohtumine vähe teist masti Prrantslasega (ärge unustage “rr”- põristada), mille osas mul puudub arvamus, aga eelmise tunde pealt on pisike eelarvamus. Kuigi tookord ei olnud see “ärge mulle palun valage”- prantslane ju Peugeot. Hea algus on tehtud.

NEED NUMBRID JA NIMED… PEAASI, ET RUUMI ON!

Seotud lood:

Peugeot’ puhul pole ma täpselt aru saanud mudelite numeratsioonist: tean, et 205 oli ikooniline ja äge rallikas, liikluses jääb silm kõige rohkem 508 peale, sest sarnane tõmbab teadagi sarnast, ja mulle on ikka enam meeldinud suured autod. Eelkõige praktilisuse poolest.

Loe edasi siit