Peadisaineri unistus: radikaalne MX-5 Superlight

 (2)
Mazda MX-5 Superlight
Mazda MX-5 Superlight---

Maailma menukaima kahekohalise avaauto Mazda MX-5 / Miata elus täitub ümmargune 20 aastat. Selle tähistamiseks tegi Mazda peadisainer Peter Birtwhistle teoks ühe oma unistuse – klaasi ja katuseta toore ja lihtsa sportauto ehitamise.

Juba MX-5 enda idee on pakkuda võimalikult lihtsalt, soodsalt ja vahetult väikese sportauto kasutamisega seonduvat sõidurõõmu. Superlight rõhutab oma ühemõttelisusega neid suundi veelgi, kuigi see on oma efektsuses tavaautost selgelt kõvasti ebapraktilisem.

Mõne päeva jooksul Frankfurdi autonäitusel pressi kriitiliste silmade all ametlikult esitletav Superlight on puhas sportauto tänapäeva inimesele. Rooli, pedaalide ja kahe istme kõrval on sel endiselt alles ka iPodi pistik.

Kiireks sõiduks vajalikud 126 hj toodab 1,8-liitrine bensiinimootor. 100 km/h saabub 8,9 sekundiga, ent taolises paljaks kooritud masinas näib see näitaja kindlasti väiksem. Superlight on kere üldiselt filosoofialt jämedalt hiljutise Mercedes-Benz SLR Stirling Mossi analoog, ent peamiselt vast siiski Mazda sünnipäevakink iseendale.