Palju õnne, abipolitseinikud: 26 aastat ennastsalgavat tööd!

 (2)
Palju õnne, abipolitseinikud: 26 aastat ennastsalgavat tööd!
Foto: Lõuna prefektuur

26 aastat tagasi, 20. aprillil 1994 võeti vastu esimene abipolitseinike seadus. Sellest ajast alates on kaasatud vabatahtikke avaliku korra kaitsmisse. Abipolitseinikud on PPA asendamatu abijõud turvatunde loomisel. Tähistagem nende tähtpäeva siis tänu ja rõõmuga!

20. aprillil 26 aastat tagasi võeti vastu esimene abipolitseinike seadus ning loodi võimalus vabatahtlike kaasamiseks avaliku korra kaitsmisse ja turvalisuse loomisse, kirjutab Accelerista.com.

Toona ega veel ka mõned kuud tagasi ei osanud keegi arvata, et saabub päev, mil abipolitseinikke tuleb tavapärase politseitöö kõrval kaasata ka kurja viiruspuhangu tõkestamiseks.

Politsei- ja Piirivalveameti politseileitnant Leena Pukk rääkis, et tänasel abipolitseinike sünnipäeval on Eesti inimeste ning nende turvalisuse tagamiseks väljas kümneid ja kümneid abipolitseinikke, kelle tööülesanded on kirjumast kirjud.

„Kui osa abipolitseinikest panustab nüüdsama piiriäärsetel aladel ja piiripunktides teostades piirkontrolli, kontrollivad teised linnatänavail, sadamates ja lennujaamas valitsuse kehtestatud reeglitest kinnipidamist või inspekteerivad ühes piirkonnapolitseinikega kaheks nädalaks kodusele režiimile jäänud inimesi,“ loetles politseileitnant “abikate” tegevusi, millega lisaks tavapärasele politseitööle kriisiolukorras tegeleda tuleb.

Seotud lood:

Leena Pukk lisas, et kuigi möödunud aastate jooksul on abipolitseinike seadust oluliselt muudetud ning seeläbi on vabatahtlikele loodud ka paindlikumad võimalused avaliku korra kaitsmisel seista kindlamalt politseiniku kõrval.

Ka praeguses olukorras, mida ilmselt mitte keegi ei osanud ette näha, on abipolitseinike panus väga vajalik. Viirusega võitlemise teeb keeruliseks see, et vaenlane on nähtamatu. Ent vabatahtlikke pole see kohutanud.

„Ehkki olukord riigis on enneolematu ning üksjagu keeruline, on rõõm tõdeda, et abipolitseinikud soovivad politseinike kõrval inimelude päästmise operatsioonis aktiivselt kaasa lüüa ning teha kõik endast oleneva, et eestimaalaste jaoks normaalne elurütm võimalikult ruttu taastuks,“ avaldas politseileitnant heameelt.

Politseileitnant tänab kõiki abipolitseinikke, kes on aastate jooksul kogukonna turvalisusse on panustanud ja teevad seda nüüdsamagi ning ka edaspidi.

„Teie abikäed on meile olnud alati kuldaväärt, on seda tänases eriolukorras veelgi enam ning meil on suur au teiega koos Eestimaa inimeste heaks töötada,“ kiitis Leena Pukk kõiki abipolitseinikke tänasel sünnipäeval.

Täna õhtul kell 19 toimub abipolitseinike kogu eestvedamisel vabatahtlikele pühendatud virtuaalne tänukontsert, kus astuvad üles erinevad üllatuskülalised ning üheskoos tehakse kontaktivaba kummardus abipolitseinikele ja nendega koos töötavatele politseiametnikele.

Tänukontserti vaata Abipolitseinike ametlikul lehel

Koroonaviirus SARS-CoV-2

  • Inimesed, kes kahtlustavad nakatumist koroonaviirusega, peaksid võtma ühendust oma perearstiga, küsima nõu perearsti nõuandeliinilt 1220 (välismaalt +372 634 6630) või koroonaviirusega seotud küsimuste jaoks loodud numbril 1247 või vajadusel kutsuma kiirabi, helistades hädaabinumbril 112.
  • COVID-19 haiguse sümptomid on sarnased gripile. Viiruse levinumad sümptomid on köha, palavik ja hingamisraskused. Parim kaitse nakkushaiguse leviku vastu on käte pesemine ja inimestega kontaktist hoidumine.
  • Vaata koroonaviirusesse nakatunute statistikat Eestis!
  • Loe lähemalt koroonaviiruse ja kehtivate piirangute kohta valitsuse erileheküljelt kriis.ee!
  • Nutitelefoni rakendus HOIA teavitab sind, kui oled olnud lähikontaktis koroonaviiruse kandjaga. Vaata lähemalt!