Opel esitleb Pariisi autonäitusel kauaoodatud elektriautot Ampera-e


Opel esitleb Pariisi autonäitusel kauaoodatud elektriautot Ampera-e
accelerista.com

Paar nädalat pärast väike-keskklassi elektriauto Chevrolet Bolt esitlust CES messil pani General Motors plahvatama uudispommi, teatades et 2017. aastal jõuab Euroopas müügile sõsarmudel Opel Ampera-e. Opeli märki kandva elektriauto Euroopa esmaesitlus leiab juba paari nädala pärast aset Pariisi autonäitusel.

Vahendab Accelerista

1. – 16. oktoobrini on Pariisi autonäitusel väljas Opeli viiekohaline elektriauto Ampera-e. Autot saab näha näitusehallis nr. 5-2, 501. boksis. Ampera-e peaks andma esimese vihje uuest akutehnoloogiast ning elektriajamist. Praegu on teada, et särtsaka mootori pöördemoment on 360 Nm.

PÄRIS SÄRTSAKAS SÕIDUK

Aku toidab elektrimootorit võimsusega 150 kW/204 hj. Kompaktauto, mis on mõeldud linnas ja maanteel liiklemiseks, saavutab 50-kilomeetrise tunnikiiruse vaid 3,2 sekundiga ning kiirendab möödasõiduks 80’lt 120 km/h’ni esialgsetel andmetel 4,5 sekundiga. Seega on Ampera-e sooritusvõime võrdväärne Opeli sportlike OPC mudelite omaga.

Auto tippkiiruseks lubab tootja 150 km/h, sõiduulatuse osas antakse esialgu põiklevaid vastuseid. Chevy Boltile andis GM lubaduse kogunisti 320 km ühe laadimisega läbida ning eriti suurepärase uudisena saab auto aku vähem kui 20 minutiga 80% peale laadida. No loodame, et kogu see ilu hakkab kaasas käima ka Opeli Ampera-e’ga.
Loe edasi siit