Omniva võtab kasutusele 70 elektrikaubikut: postimaailmas on see ainuõige samm

 (25)
Omniva võtab kasutusele 70 elektrikaubikut: postimaailmas on see ainuõige samm
elektrikaubikOmniva

III kvartalis käivitub uus elektriautode toetusmeede, mis peaks nii taksofirmasid kui suure autopargiga ettevõtteid motiveerima ostma elektrisõidukeid. Omniva on üks ettevõtetest, mis on olnud ka meetme koostamise juures. Lähiajal peakski nende autopark täienema 70 elektrikaubiku võrra.

Keskkonnaministeeriumi algatatud elektriautode toetusmeede peaks käivituma tänavu III kvartalis. Meetme maht on 1,2 miljonit eurot ning kuulda on, et sellest suur osa on juba suurostudeks planeeritud.

Postifirma Omniva kommunikatsioonispetsialist Mattias Kaiv kinnitab, et nende ettevõte on meetme loomise juures olnud ent elektriautode kasutuselevõtt ei ole eile sündinud plaan vaid osa pikaajalisest strateegiast ja pole teada, kas praegu käimasoleva hankega jõutakse toetusesaajate nimekirja:

“Oleme teinud keskkonnaministeeriumiga elektrisõidukite osas koostööd. Seda, kas uued elektrikaubikud toetusprogrammi mahuvad, on enne nende soetamist veel keeruline öelda,” ütleb Mattias Kaiv.

“Praegu töötab meil üks elektrikaubik Nissan e-NV200, kuid hetkel on meil uute kaubikute hange veel kestmas. Kui kõik läheb plaanipäraselt, siis hakkab me autopargis olema ligi 70 elektrikaubikut.”

Ainuvõimalik lahendus

Lisaks praegu kasutuses olevale Nissani elektrikaubikule testiti möödunud suvel veel kahte elektrisõidukit: “Kogemus nendega on äärmiselt positiivne – autod on väga kasutajasõbralikud, mugavad ning ka sõiduulatus ei tekita sobivatel postiringidel probleeme. Testimisel olnud elektrikaubik on sõitnud aastas ligi 20 000 km,” sedastab ta.

Seotud lood:

“Elektrikaubikute sõiduulatus on hetkel selline, mis igale postiringile ei sobi, kuid siiski on leidub üksjagu linnaringe, kus sõiduulatus ei ole probleemiks ning millega elektrikaubik saab väga hästi hakkama,” on Kalv optimistlik.

Tulevased elektrikaubikud antakse Omniva linnapiirkondade kullerite kasutusse, lisaks kullerpakkide kohale viimisele hakkavad need teenindama ka pakiautomaate.

Kalv tõdeb, et logistikavaldkonnas on säästlikke elektrisõidukeid esialgu raske leida, sobivate autode valik on üsna väike: “Euroopas on neid rohkem aga Eestis on turg veel väike, aga kaubikute ja veokite turg on selles vallas kiiresti arenev.”

“Üldiselt on elektrikaubikud siiski posti- ja logistikavaldkonna väga hea potentsiaaliga: eri laadimisrežiimid ja hea sõiduulatus võimaldavad sel sõita sujuvalt ja ökonoomsemalt nii linnas kui maal,” lisab ta.

“Kuna Omniva peamine ökoloogiline mõju tuleneb transpordist, siis peame oluliseks keskkonnasäästlike sõidukite kasutamist ning elektrilise kaubiku kasutuselevõtt on selle suunas hea samm. Ühtlasi näeme, et pikemas perspektiivis on elektrikaubikutele üleminek postimaailmas pigem reegliks kui erandiks,” ütleb Kalv lõpetuseks.

On teada, et lisaks Omnivale kaaluvad suuremat elektriautode ostu ning meetme kaudu toetuse saamist paar taksofirmat ja Elektritransport, mille ärimudel näeb ette elektriautode väljarentimist. Eraisikud meetmest abi küsida ei saa.