Novembriöö, täis elektrit: Tesla Cybertruck ja Lexus UX 300e said püünele!

 (18)

Reede, 22. novembri öö sai täis elektrit: Tesla avalikustas ektrilise Cybertruck pikapi ning Lexus andis teada, et UX 300e kompaktne elektridžiip on valmis tootmisse minema. Mõlemad on defineeritavad noobelautodena, SUV-na, krossoveritena – ja mõlemad peaksid mahtuma planeeritava ostutoetuse hinnavahemikku.

2019. aasta kahekümne teine novembriöö jääb kauaks elektrilisena meelde: Tesla avalikustas oma futuristliku Cybertruck pikapi ja Jaapani noobelautotootjalt Lexuselt tuli uudispomm, et kompaktne elektridžiip UX 300e on valmis tootmisse minema.

Neid kahte võiks kontekstist rebituna ühendada sõnad “krossover” ja “elustiil”: ehkki üks on malbe linnasõiduk, teine raju maastikuhammustaja, on mõistete segaduses mõlemale võimalik külge pookida misiganes nimesid.

Kuna Lexus on varasemalt e-autode osas jäänud pigem tagasihoidlikuks: LF 30, “Lexus Electrified” programmi suursaadik avalikustati mõni nädal tagasi Tokyo autonäitusel, siis ei osanud paljud nii kiiresti “päris uudist” ette näha. Aga siin me nüüd oleme, täiselektrilise kompaktse Lexuse märki kandva krossoveriga.

Lexuse elektriautost, Tesla elektrilisest maastikusõidukist Cybertruck'ist loe edasi ja vaata pilte siit.